Mostostal po pierwszych zawodach

W niedzielę, 14 maja nad Jeziorem Słupeckim wędkarze z Koła nr 14 Mostostal rozegrali pierwsze w tym roku zawody wędkarskie. Tradycyjnie pierwszą imprezą są spławikowe mistrzostwa Koła. W szranki o statuetkę i tytuł Mistrza stanęło 29 zawodników. Sędziował niezawodny Ryszard Jóźwiak. Rywalizacja rozpoczęła się o 7:15 i trwała 4 godziny. Pogoda i ryby dopisały. Ostatecznie sklasyfikowano 26 uczestników. Mistrzem Koła w tym roku został Sławomir Wojtkowiak – złowił 66 ryb, które ważyły 5385g. Vice-Mistrzostwo zdobył Jan Krawczyński, łowiąc 20 ryb o masie 4915g. Drugim Vice-Mistrzem został Michał Frąckowiak – złowił 36 ryb, ważących 4755g. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli – Olgierd Nowicki, Mateusz Miśkiewicz, Marian Wieczorek, Krzysztof Bachorski, Robert Wieczorek, Artur Augustyniak i Łukasz Wydra. W kategorii juniorów wygrał Hubert Błoniewski. – Po ogłoszeniu wyników przez komisje sędziowską i wręczeniu pucharów najlepszym uczestnikom zawody zakończono przy wspólnym grillu – relacjonuje Olgierd Nowicki, prezes koła.