Motocykliści ze starachowickiej grupy Motostar inaugurują sezon. Po raz 12. spotkali się przy kościele na osiedlu Łazy. Najpierw odprawiona została msza, a później odbyła się parada motocykli.
Organizator wydarzenia, ksiądz Grzegorz Roszczyk, podkreśla, iż grupa Motostar to grono przyjaciół, których łączy wspólna pasja.
– Razem działamy, podróżujemy i to zarówno charytatywnie, jak i turystycznie. Na ten rok mamy różne plany, ale zawsze jazda motocyklem uczy szacunku i pokory.
– Człowiek, który jeździ motocyklem, poznaje różne rodzaje zagrożeń dlatego zawsze uczulamy na kwestie bezpieczeństwa jazdy. To szczególnie ważne dla młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają przygodę z jazdą na motorze. Dodatkowo Boże błogosławieństwo i modlitwa to nasz sposób na budowanie wspólnoty, ale zapraszamy do niej wszystkich miłośników jazdy motocyklem – mówił.
Wśród uczestników zlotu byli motocykliści z całej okolicy.
– Jazda na motorze daje wolność, ale i szacunek do innych uczestników drogi. Uczy uważności i pokory – mówili zgromadzeni na rozpoczęciu sezonu.
– Pasję zaszczepiono mi jeszcze w dzieciństwie, zaczynałem od motorynki, a teraz mam yamahę – dzielił się swoimi doświadczeniami pan Szczepan.
W niedzielę (27 kwietnia) inauguracja sezonu motocyklowego w powiecie starachowickim odbywa się także w Chybicach w gminie Pawłów.


1 rok temu









![Magiczna Noc Świętojańska w Serafinie. Mieszkańcy i goście powitali lato [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/731067906_1230026489151180_7111757826882863479_n.jpg)

