Można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego Głogowa

2 dni temu

Głogów ruszył z kolejna edycją Budżetu Obywatelskiego. Do końca sierpnia mieszkańcy mają czas na zgłoszenie swoich projektów inwestycji, które chcieliby zrealizować na miejskich osiedlach. Po względem formalnych i następnie poddane pod głosowanie. Głogowianie mają do wydania 2,5 mln zł.

2,5 mln zł i kilkadziesiąt projektów do wybrania. Rusza Budżet Obywatelski w Głogowie. Mieszkańcy mogą zawalczyć o wykonanie inwestycji w swoim najbliższym otoczeniu.

– Ponownie oddajemy część budżetu w ręce mieszkańców, aby mieli szanse zrealizować swoje własne pomysły na Głogów. Zachęcam do zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Całe miasto podzielono na okręgi konsultacyjne. Każdy mieszkaniec będzie miał jeden głos na wsparcie wybranego projektu okręgowego i jeden głos na wsparcie projektu ogólnomiejskiego.

Głosować nad projektami Budżetu Obywatelskiego będzie można zarówno za pośrednictwem internetu, jak i tradycyjnie w formie papierowej. Trzeba jednak pamiętać, iż głosować można dzięki tylko jednej z tych metod. Dwukrotne oddanie głosu je unieważni.

Aby zgłosić swój projekt trzeba zebrać co najmniej 10 podpisów od osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

Formularze zgłoszeniowe do Budżetu Obywatelskiego znajdziecie na tej stronie: https://www.obywatel.glogow.pl/index.php/formularze.

Gotowe formularze z projektami należy dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańca w głogowskim Urzędzie Miasta. Czas na to jest do 31 sierpnia, a do 30 września trwać będzie weryfikacja zgłoszonych projektów.

Przypominamy, iż z „Budżetu Obywatelskiego 2025 w Głogowie” nie mogą zostać sfinansowane:
– inwestycje jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Głogów,
– zadania, które nie spełniają wymagań w zakresie celowości,
– zadania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej,
– zadania mające charakter komercyjny.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2025

1 lipca – 31 sierpnia 2024 r. – zgłaszanie projektów przez osoby uprawnione,
1 lipca – 30 września 2024 r. – weryfikacja (ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów),
1 października – 11 października 2024 r.- ogłoszenie bazy projektów dopuszczonych do głosowania oraz przedstawienie projektów odrzuconych z podaniem przyczyn odrzucenia,
4 listopada – 15 listopada 2024 r. – przeprowadzenie konsultacji w formie głosowania powszechnego.
do 13 grudnia 2024 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów.

Idź do oryginalnego materiału