MP juniorów w pływaniu: zawodnicy z Lubelskiego zdobyli kolejne medale

2 miesięcy temu

Kolejne medale młodych pływaków w mistrzostwach Polski juniorów.

W zawodach 15-latków w Oświęcimiu już cztery krążki ma w dorobku Antonina Szabała z UKS-u SP 5 Swim Lublin. Po triumfach na 100 m motylkiem i 400 m st. zmiennym w sobotę dołożyła złoto na 50 m motylkiem i srebro na 200 m st. zmiennym. Ponadto srebro wywalczył Michał Giruć ze Sparty Biłgoraj na 100 m st. klasycznym, a brąz Cezary Rudawski z AZS-u UMCS-u Lublin na 50 m grzbietem. Wcześniej na najniższym stopniu podium stanęła męska sztafeta 4×200 m stylem dowolnym AZS-u UMCS-u Lublin w składzie Cezary Rudawski, Mieszko Nowacki, Marcel Wieczorek i Remigiusz Wójcik.

Z kolei w mistrzostwach Polski do lat 14. rozgrywanych w Ostrowcu Świętokrzyskim złoty medal w wyścigu na 200 m stylem zmiennym zdobyła Natalia Wołącewicz z MTP Lublinianka.