Mundurowi na podium. Złoto i srebro Pucharu Polski

4 tygodni temu

Sieradz był organizatorem trzydniowych zawodów Pucharu Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 wojowników nie tylko z Polski. Jednym z najbardziej znanych uczestników był chociażby Szymon Bajor. Były mistrz PLMMA w wadze ciężkiej, zawodnik KSW.

W tym gronie czuli się kapitalnie dwaj nasi przedstawiciele. Kategoria senior -69 kg kick-light została całkowicie zdominowana przez Łukasza Wróblewskiego. Wygrał w drodze na szczyt trzy walki. Ćwierćfinał przyniósł triumf przed czasem nad Sławomirem Motyką. Natomiast w kolejnych starciach reprezentant OSP Mława wykazał swoją wyższość nad Dominikiem Chojnackim (3:0) i Majkelem Rosińskim (3:0).

Drugi z mławian Robert (2 Orel Przasnysz) walczył w kategorii senior -84 kg kick-light. W świetnym stylu wywalczył sobie przepustkę do finału. Półfinał przyniósł zwycięstwo 3:0 nad Alanem Ziemiankiem ze Sztumu.

Do pokonania pozostała już tylko jedna przeszkoda. Niestety Piotr Kołakowski z Ostródy okazał się za mocny. Na pocieszenie naszemu zawodnikowi pozostał tytuł wicemistrzowski.

Fot: Studio Treningu Łukasz Wróblewski