Musimy mieć pretensje sami do siebie, ponieważ stałe fragmenty gry zadecydowały w dużym stopniu o wyniku

roosevelta81.pl 1 miesiąc temu

Poznaliśmy pomeczowe wypowiedzi trenera Jana Urbana i Szymona Grabowskiego po spotkaniu 7. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze i Lechią Gdańsk.

Jan Urban (trener Górnika): – Wyrównana pierwsza połowa. Zaczęliśmy dobrze spotkanie dość intensywnie szukając bramki. Strzelił Luka Zahović, był spalony, ok., ale przegrywamy do przerwy 0:2. Jedna groźna sytuacja, zawodnik za łatwo kiwa przed polem karnym no i stały fragment gry. Chcemy zareagować na tę sytuację, robimy trzy zmiany. Mamy kilka okazji i w końcu nam się udaje, ale znów stały fragment gry i tracimy trzecią bramkę. Do końca było dużo czasu i robiliśmy wszystko, by złapać kontakt i robimy to, niestety nie byliśmy w stanie odrobić strat. Nie mogę zarzucić zawodnikom, iż zlekceważyli przeciwnika. Tego w tej lidze każdy się nauczył, by szanować każdego rywala. Obawialiśmy się bardziej szybkości na skrzydłach. Było niebezpiecznie, ale jakoś sobie z tym radziliśmy. Musimy mieć pretensje sami do siebie, ponieważ stałe fragmenty gry zadecydowały w dużym stopniu o wyniku. Emocje były do końca, jednak nie udało nam się wyrównać.

Szymon Grabowski (trener Lechii): – Chcę podziękować i pogratulować moim zawodnikom. Widzieliśmy drużynę która od początku do końca walczyła o zwycięstwo (…).