Muzyczne emocje w Zaułku Poetów

2 godzin temu

W środowe popołudnie w Zaułku Poetów przy Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej wybrzmiały autorskie kompozycje Anny Michałowskiej i Agi Derlak. Koncert, zorganizowany ze środków Budżetu Obywatelskiego, zgromadził miłośników muzyki, którzy spędzili chwile pełne emocji i subtelnych dźwięków.

– Mamy okazję ponownie spotkać się w Zaułku Poetów. Cieszę się bardzo, iż to miejsce żyje, funkcjonuje i udaje się nam czasami wstrzelić w okienka pogodowe. Dzisiaj koncert dam polskiego jazzu. Życzę miłego odbioru – mówił Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

– Przychodzimy do państwa z naszą muzyką. Mamy nadzieję, iż razem się nią otulimy i poczujecie Państwo trochę takiej naszej inspiracji naturą. Może w tych tekstach i muzyce odnajdziecie Państwo kawałek swoich doświadczeń i siebie – zwróciła się do słuchaczy Anna Michałowska, wokalistka jazzowa, autorka albumów „Back to the Trees” i „Snów pejzaże”, która w swojej twórczości łączy muzyczną wrażliwość z poetycką narracją. Na scenie towarzyszyła jej Aga Derlak, pianistka, kompozytorka i jedna z czołowych postaci polskiego jazzu, laureatka trzech nagród Fryderyk, w tym dwukrotnie w 2024 roku za album „Parallel”.

Artystki zachwyciły wysokim poziomem wykonawczym i muzyczną wrażliwością. Profesjonalizm, subtelność interpretacji oraz umiejętność budowania relacji z publicznością sprawiły, iż koncert na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Przed występem artystki poprowadziły warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży pt. „Mój Mistrz”.

Patronat nad wydarzeniem, realizowanym w ramach projektu „Sztuka aktywna – sprawował burmistrz Marcin Dmowski.

aw

Idź do oryginalnego materiału