1946, W Olsztynie na świat przyszedł Marek Jackowski, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów rockowych. Założyciel, gitarzysta i twórca repertuaru grupy Maanam, wcześniej grał w zespołach: Impulsy, Ossian i Anawa. Do klasyki polskiej muzyki weszła piosenka w jego wykonaniu “Oprócz błękitnego nieba”. Jackowski zmarł w maju 2013 roku w San Marco di Castellabate we Włoszech, gdzie mieszkał od kilku lat.
1954, Urodził się Jermaine Jackson, członek zespołu The Jackson Five, z którym odniósł między innymi sukces piosenkami “I Want You Back”, “ABC” i “I’ll Be There”. Działając solo, Jermaine umieścił na brytyjskiej liście przebojów takie piosenki jak “Let’s Get Serious” (1980), “Do What You Do” (1985) oraz “When The Rain Begins To Fall” (1985) w duecie z Pią Zadorą.
1961, Grupa The Marvelettes dotarła do pierwszego miejsca listy przebojów w USA singlem “Please Mr. Postman”. W nagraniu na perkusji zagrał 22-letni wówczas Marvin Gaye. Piosenka ta była też wielokrotnie nagrywana przez innych artystów, między innymi The Beatles, The Pat Boone Family, The China Dolls czy duet The Carpenters, którego wersja z 1975 roku była przebojem numer jeden na amerykańskich listach.
1964, W motelu Hacienda w Los Angeles został zastrzelony wybitny wokalista soulowy Sam Cooke. Bertha Franklin, menadżer motelu powiedziała policji, iż zabiła Cooke’a w samoobronie, gdy zaatakował ją w jej biurze ubrany jedynie w buty i skórzaną kurtkę. Mimo iż okoliczności zajścia nie były do końca jasne, prokurator uznał je jako uzasadnione zabójstwo.
1971, Brytyjski komik Benny Hill umieścił na pierwszym miejscu listy na Wyspach piosenkę “Ernie (The Fastest Milkman In The West)”. Był to jedyny hit numer jeden komika i jednocześnie przebój świąt z 1971 roku. Piosenka powstała jeszcze w 1955 roku jako wstęp do niezrealizowanego scenariusza filmowego o przygodach Hilla jako mleczarza.
1972, Po koncercie w Knoxville w stanie Tennessee James Brown został aresztowany pod zarzutem próby wzniecenia zamieszek. Oburzony artysta zagroził władzom Knoxville procesem o milionowe odszkodowanie, w związku z czym incydent został pośpiesznie załagodzony.
1982, Toni Basil, wokalistka, tancerka i aktorka telewizyjna dotarła do pierwszego miejsca w USA z singlem “Mickey”. Kompozycja pióra Mike’a Chapmana i Nicky Chinna wcześniej została nagrana pod tytułem “Kitty” przez grupę Racey. “Mickey” była jedynym przebojem Toni Basil.
1983, Formacja The Flying Pickets zdobyła szczyt brytyjskiej listy przebojów własną wersją piosenki duetu Yazoo “Only You”. Był to świąteczny przebój tego roku, a także pierwszy numer jeden wykonany acapella.
1993, Siostra Michaela Jacksona, Janet Jackson umieściła na pierwszym miejscu listy Billboardu singiel “Again” z płyty zatytułowanej “Janet”. Z tego krążka pochodził także inny jej przebój numer jeden: “That’s The Way Love Goes”. Płyta była efektem kontraktu z wytwórnią Virgin Records wartego prawie 40 milionów dolarów.
1996, Zgodnie z orzeczeniem brytyjskiego sądu, Johnny Marr i Morrisey zostali zobowiązani do zapłaty 300 tysięcy funtów zaległych tantiem byłym członkom zespołu The Smiths, Andy Rourke’owi i Mike’owi Joyce’owi.
2003, Bobby Brown został oskarżony o pobicie swojej żony, Whitney Houston. Trzy dni później Brown stawił się z żoną w sądzie w Atlancie. Houston powiedziała podczas rozprawy, iż oboje chcieli rozwiązać swoje problemy małżeńskie w zaciszu domowym.
2008, Simon Cowell przyznał, iż jest “bardzo zakłopotany” wyciekiem treści umów z finalistami programu X Factor opublikowanych przez gazetę Daily Mirror. 80-stronicowy dokument podpisany przez dwunastu finalistów zawierał między innym zapis, w którym uczestnicy jeszcze przed występami zobowiązywali się nie wypowiadać negatywnie pod adresem Cowella. Ponadto według doniesień prasy, główna nagroda określana jako “kontrakt nagraniowy wart milion funtów”, tak naprawdę była nagrodą pieniężną w kwocie 150 tysięcy funtów.