1945, W Glasgow urodził się Al Stewart, wokalista i kompozytor, który największą popularnością cieszył się w drugiej połowie lat 70-tych za sprawą utworów “Year Of The Cat” i “Time Passages”. Współpracował także z Alanem Parsonsem, Jimmy Page’m, Rickiem Wakemanem i Tori Amos.
1946, Na Zanzibarze na świat przyszedł Freddie Mercury (właściwie: Farrokh Bulsara) wokalista grupy Queen, jednej z najważniejszych brytyjskich grup rockowych w historii. Charyzmatyczny lider zespołu posługujący się mocnym, czterooktawowym, prawie operowym głosem wyśpiewał takie przeboje Queen jak “Bohemian Rhapsody”, “We Are The Champions”, “Crazy Little Thing Called Love” czy “Radio Ga Ga”. Nagrał też dwa solowe albumy: “Mr. Bad Guy” i “Barcelona”. Mercury zmarł w listopadzie 1991 roku w wieku 45 lat na zapalenie płuc wywołane chorobą AIDS.
1954, W Hatfield w Anglii urodził się Sal Solo (właściwie: Christopher Scott Stevens), wokalista początkowo związany z formacją Classix Nouveaux, później nagrywający z francuską grupą Rockets. Solo wprowadził na listy przebojów takie piosenki jak “Is It A Dream”, “Never Never Comes” czy “San Damiano (Heart And Soul)”. Był szczególnie popularny w Polsce, skomponował choćby specjalną piosenkę zatytułowaną “Poland”.
1955, W Łodzi urodziła się Elżbieta Adamiak, piosenkarka należąca do nurtu tak zwanej piosenki poetyckiej. Nagrywała też z wieloma artystami z kręgu piosenki turystycznej, między innymi z formacjami Nasza Basia Kochana i Wolna Grupa Bukowina. Jej najbardziej znaną piosenką jest “Jesienna zaduma” skomponowana do słów Jerzego Harasymowicza.
1964, Zespół The Animals rozpoczął trzytygodniowe przewodzenie na amerykańskiej liście przebojów swoim wielkim hitem zatytułowanym “House Of The Rising Sun”. Kiedy singiel został wydany po raz pierwszy, wytwórnia rozmyślnie podała zły czas utworu – trzy minuty zamiast ponad czterech – w obawie, iż radiowi prezenterzy nie będą chcieli grać tak długiej piosenki.
1970, Janis Joplin rozpoczęła sesję nagraniową kompozycji Krisa Kristoffersona i Freda Fostera “Me and Bobby McGee”. Joplin, która była kochanką Kristoffersona nie doczekała sukcesu tej piosenki – utwór zdobył szczyt amerykańskiej listy w 1971 roku już po jej śmierci. Kristofferson w jednym z wywiadów powiedział, iż usłyszał tę piosenkę w wykonaniu Janis kilka tygodni po jej pogrzebie.
1981, Grupa Soft Cell umieściła na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii singiel z utworem “Tainted Love”. Była to ich wersja piosenki Glorii Jones z 1964 roku. Jones w latach 70-tych była dziewczyną Marca Bolana z grupy T.Rex. To ona kierowała samochodem, kiedy doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł Bolan. Jones również odniosła wtedy ciężkie obrażenia.
1994, Grupa Oasis pojawiła się w klubie The Hacienda w Manchesterze świętując wydanie debiutanckiej płyty “Definitely Maybe”. Album grupy stał najszybciej sprzedającym się debiutem w całej historii brytyjskiego przemysłu muzycznego. W Stanach Zjednoczonych klienci kupili ponad milion płyt Brytyjczyków.
1998, Po raz pierwszy w swojej prawie 30-letniej karierze grupa Aerosmith zdobyła pierwsze miejsce na amerykańskiej liście Billboardu. Stało się tak dzięki kompozycji pióra Diane Warren pod tytułem “I Don’t Want To Miss A Thing”. Piosenka pojawiła się także w kasowym filmie “Armageddon” z Brucem Willisem, Liv Tyler i Benem Affleckiem w rolach głównych.
1998, Formacja Manic Street Preachers umieściła na pierwszym miejscu listy w Wielkiej Brytanii singiel z piosenką “If You Tolerate This Your Children Will Be Next”. Walijska formacja oprócz tego sukcesu zanotowała jeszcze jeden – ich kompozycja dostała się również do księgi rekordów Guinessa jako hit numer jeden posiadający najdłuższy tytuł (bez nawiasów).
1999, Po ponad rocznym pobycie na brytyjskiej liście albumów płyta “Come On Over” Shanii Twain dotarła do pierwszego miejsca zestawienia. Krążek Twain został najbardziej kasowym albumem country na Wyspach. Na całym świecie album zawierający hity “Man! I Feel Like a Woman!” i “That Don’t Impress Me Much” sprzedał się w ilości ponad 40 milionów egzemplarzy.
2012, Wokalista i kompozytor Joe South zmarł na atak serca w wieku 72 lat. South na przełomie lat 60-tych i 70-tych odniósł sukces takimi przebojami jak “Games People Play”, “Walk A Mile In My Shoes” oraz “(I Never Promised You A) Rose Garden” wykonywanymi także przez innych wykonawców: Lynn Anderson. Elvisa Presleya, Bryana Ferry czy grupę Inner Circle.