Na jakim etapie jest nowa droga rowerowa wzdłuż PST

2 miesięcy temu

Jak informuje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, w ostatnich tygodniach skoncentrowano się na pracach brukarskich.

“Nowy chodnik jest już niemal ukończony, pozostało jedynie dokończenie dojścia do przystanku autobusowego Urbanowska. Na drodze rowerowej ułożona została warstwa wiążąca, a układanie masy bitumicznej przebiega dynamicznie, co daje widoczne efekty” – podkreśla

Oprócz prac nad nawierzchnią, wykonawca inwestycji rozpoczął także montaż słupów oświetleniowych, a w kolejnych etapach zawieszone zostaną oprawy. Wcześniej wykonano niezbędne prace przygotowawcze, w tym instalację kanałów kablowych i studni pod przyszłe oświetlenie. Na odcinkach, gdzie było to konieczne, wzmocniono skarpy nasypu dzięki płyt ażurowych.

Trasa, zlokalizowana pomiędzy jezdnią ul. ks. Mieszka I a torowiskiem tramwajowym, będzie niezwykle ważnym połączeniem dla pieszych i rowerzystów. Początek odcinka znajduje się po południowej stronie skrzyżowania ul. ks. Mieszka I z ul. Słowiańską, przy przystanku tramwajowym, a kończy się przy wlocie do parku im. Adama Wodziczki. W przyszłości planowana jest budowa kładki rowerowej nad Bogdanką, co dodatkowo zwiększy dostępność i wygodę poruszania się w tej okolicy.

Inwestycja ta jest częścią szerszego planu rozwoju infrastruktury rowerowej, zawartego w Programie Rowerowym Miasta Poznania. Droga rowerowa łącząca przystanek Słowiańska z parkiem im. Adama Wodziczki stanowi istotny fragment trasy głównej, która w przyszłości ma połączyć Piątkowo z centrum i Grunwaldem. Zakończenie tej fazy projektu pozwoli na kontynuowanie budowy drogi rowerowej wzdłuż całej trasy PST, od osiedla Sobieskiego aż do mostu Teatralnego.

Nowa infrastruktura to nie tylko usprawnienie ruchu, ale także poprawa bezpieczeństwa i komfortu dla mieszkańców. Umożliwi ona rowerzystom i pieszym bezpieczne poruszanie się wzdłuż ważnych arterii miasta, a także zwiększy atrakcyjność rekreacyjną okolicy, ułatwiając dostęp do zielonych terenów Poznania.

Idź do oryginalnego materiału