Na medal

rc.fm 1 godzina temu

Sukces zawodnika z Liskowa na arenie międzynarodowej. Tomasz Grzelak, reprezentujący klub TS Liskowiak Lisków, wrócił z Mistrzostw Europy w petanque z medalem wywalczonym w Pucharze Narodów. Turniej odbywał się od 18 do 21 czerwca w Hiszpanii.

Reprezentant Polski rywalizował w dwóch konkurencjach – singlach i dubletach. W grze pojedynczej dotarł do etapu walki o awans do ćwierćfinału, prezentując wysoki poziom sportowy.

Największe emocje przyniosła jednak rywalizacja w parach. Tomasz Grzelak wystąpił u boku Krystiana Tyrlika. Podopieczni selekcjonera Marka Munikowskiego znakomicie spisali się w Pucharze Narodów, docierając do finału. W decydującym meczu po niezwykle wyrównanej walce pokonali reprezentację Anglii 13 do 12, sięgając po zwycięstwo w turnieju.

To kolejny istotny sukces w karierze zawodnika z Liskowa i dowód na jego przynależność do europejskiej czołówki petanque. Osiągnięcie ma także wymiar promocyjny dla klubu TS Liskowiak Lisków oraz całej gminy, której mieszkaniec z powodzeniem reprezentuje Polskę na międzynarodowych zawodach.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Mateusz Kurzaj

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału