Powiat ostrowski podsumowuje rok szkolny 2025/2026
W piątkowy poranek w szkołach prowadzonych przez powiat ostrowski ponad 5 tys. uczniów usłyszało ostatni dzwonek przed wakacyjną przerwą. To także koniec wytężonej pracy dla 775 nauczycieli.
Ponad 1637 osób usłyszało ostatni dzwonek już we wtorek – to absolwenci liceów, techników oraz słuchacze szkół dla dorosłych. W sumie w minionym roku szkolnym do powiatowych placówek edukacyjnych uczęszczało 7317 uczniów szkół młodzieżowych, 336 słuchaczy szkół dla dorosłych, 163 uczniów i 99 uczestników zajęć Zespołu Szkół Specjalnych oraz 266 uczniów Zespołu Szkół Muzycznych. W minionym roku na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury przyjęto 1802 uczestników.
Był to także rok intensywnej pracy 775 nauczycieli, którzy – jak podkreślają władze Powiatu Ostrowskiego – w zdecydowanej większości realizowali obowiązki w wymiarze przekraczającym jeden etat.
Przy okazji powiat ostrowski przypomina, iż Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna przez najbliższe dwa miesiące będzie działać bez zmian. Włodarze zapraszają także do skorzystania ze specjalnej wakacyjnej oferty Młodzieżowego Domu Kultury.
Autor:



















