Na sportowo w Gębicach

2 miesięcy temu

Wczoraj w WTZ Gębice Stowarzyszenia Empatia odbyła się IV Olimpiada Integracyjno – Sportowa dla osób niepełnosprawnych z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego. To kolejna inicjatywa, która pokazuje, iż nie liczą się trudności i przeszkody, a jeżeli tylko się chce można wszystko.

W ramach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi powiat wspiera poprzez dofinansowanie różne inicjatywy pożytku publicznego. Tak też było i tym razem. Z ramienia powiatu gości przywitał i życzył udanej zabawy wicestarosta – Włodzimierz Ignasiński, który dodał, iż wydarzenia takie jak to, zawsze były i będą wspierane przez powiat. Wśród pozostałych zaproszonych gości byli wójtowie, dyrektorzy, kierownicy oraz prezesi stowarzyszeń. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia gości w nastrój zabawy i radości, a to za sprawą mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Gębicach, którzy przy akompaniamencie gitary wykonali trzy piosenki.

W rywalizacji brało udział aż dziesięć drużyn, a były to zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej i Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Wielenia, Domu Pomocy Społecznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas z Trzcianki, Domu Pomocy Społecznej, Zespołu Szkół Specjalnych im. K. Makuszyńskiego, Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich, Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego „Deo Gratias”, Zespołu Placówek Oświatowych „Nasz Dom” z Gębic i oczywiście Warsztatów Terapii Zajęciowej Empatia z Gębic. Żeby jednak nikt nie poczuł się bardziej wyróżniony niż inni, osoby z poszczególnych drużyn zostały „wymieszane”. Każdy miał równe szanse, a konkurencji było co niemiara.

Uczestnicy mieli możliwość rywalizowania w siedmiu konkurencjach, które miały różny poziom trudności oraz dotyczyły różnorodnych zagadnień. Sprawdzały wiedzę, sprawność, spryt i spostrzegawczość. Emocje towarzyszyły podczas wykonywania każdego z zadań, a uśmiech nie schodził z twarzy. Nikt nie marudził i wszyscy ochoczo brali udział w konkursach. Podekscytowanie było wyczuwalne podczas budowania wieży z drewnianych klocków czy konkurencji ze znajomości Polski oraz świata (w tym flag poszczególnych państw). Była też krzyżówka, która sprawdzała znajomość miast Europy. Na koniec każda z drużyn wybierała rzeczy, które mogą się przydać podczas wakacji, a uczestnicy rzucając piłeczką wybierali miejsce, które chcieliby odwiedzić. Warto w tym miejscu nadmienić, iż swą pomoc w organizacji imprezy zaoferowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Gębic i dzielnie pomagali przy każdym stanowisku z grą.

Zawodnicy świetnie się bawili, a uśmiechy nie schodziły z twarzy. Wszystkie drużyny zostały docenione i każda otrzymała pamiątkowy drewniany puchar oraz nagrody rzeczowe w postaci gier. Takie wydarzenia ukazują równość wszystkich mieszkańców powiatu. Każdy jest tak samo istotny i zasługuje na zabawę, odprężenie i odpoczynek. Dlatego też mówimy: do zobaczenia za rok!

Idź do oryginalnego materiału