Nafciarze w kadrach – faza pucharowa Igrzysk Olimpijskich

sprwislaplock.pl 1 miesiąc temu

W minionym tygodniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu podczas fazy pucharowej walczyły reprezentacja Słowenii z Mihą Zarabecem w składzie oraz reprezentacja Hiszpanii z Abelem Serdio w swoich szeregach. Obydwie z drużyn wygrały swoje spotkania w ćwierćfinałach, następnie odniosły porażki w półfinałach, a finalnie spotkały się w meczu o 3. miejsce, którego triumfatorem po bardzo zaciętej rywalizacji została Hiszpania.

HISZPANIA

Po awansie z 3. miejsca w grupie A w ćwierćfinale podopieczni Jordiego Ribery stawili czoła Egipcjanom, których ostatecznie pokonali po dogrywce różnicą jednego trafienia – 29:28, dzięki czemu zapewnili sobie miejsce wśród półfinalistów Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Zaledwie dwa dni później o finał Olimpiady Hiszpanie walczyli z reprezentacją Niemiec, której ulegli 24:25, przez co ostatecznie mierzyli się ze Słowenią w meczu o 3. miejsce. Spotkanie rozgrywane w niedzielny poranek padło łupem podopiecznych Jordiego Ribery – 23:22 , dzięki czemu to właśnie Hiszpanie z Abelem Serdio w składzie ze zmagań olimpijskich w Paryżu powrócili z brązowym medalem.

SŁOWENIA

Dzięki awansowi z 2. miejsca w grupie A Słoweńcy także walczyli w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich. Podopieczni Urosa Zormana w środowym spotkaniu pewnie pokonali reprezentację Norwegii – 33:28, dzięki czemu zagwarantowali sobie miejsce w półfinale. O awans do finału Słoweńcy walczyli z Duńczykami, z którymi odnieśli minimalną porażkę – 30:31, wskutek czego w niedzielę stanęli do boju o brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Ostatecznie w meczu o 3. miejsce zespół Urosa Zormana musiał uznać wyższość podopiecznych Jordiego Ribery i w Paryżu uplasował się poza podium na 4. miejscu.

• Norwegia – Słowenia 28:33

Statystyki Nafciarzy: Miha Zarabec 1/1.

• Słowenia – Dania 30:31

Statystyki Nafciarzy: Miha Zarabec.