Najlepsi absolwenci szkół średnich wpisali się do Księgi Chwały. To piękna płocka tradycja [FOTO]

2 godzin temu

Najlepsi absolwenci płockich szkół średnich – zgodnie z piękną, wieloletnią płocką tradycją, którą w XIX wieku zapoczątkował Kajetan Morykoni, założyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego – wpisali się do Księgi Chwały.

W tym roku to 195 osób, które mogą pochwalić się wzorowym zachowaniem i średnią co najmniej 5,0 na świadectwie maturalnym. W uroczystości w Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego wziął udział wiceprezydent Płocka, Łukasz Jankowski.

Do gratulacji, które młodzi ludzie otrzymali na scenie, dołączył się w swoich mediach społecznościowych prezydent Andrzej Nowakowski. – Serdecznie gratuluję wszystkim młodym ludziom oraz ich rodzicom i opiekunom.

Przypomnijmy. Księga Chwały stanowi zarówno zapis historyczny, jak również symbolicznie przedstawia tradycję i kulturę Płocka. Wpis do księgi sięga XIX wieku, zapoczątkował ją Kajetan Morykoni – organizator i członek założyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego. Tradycję wpisu do Księgi Chwały przywrócono w pierwszym roku nowego tysiąclecia.

Fot. UMP

Idź do oryginalnego materiału