Najlepsi absolwenci płockich szkół średnich – zgodnie z piękną, wieloletnią płocką tradycją, którą w XIX wieku zapoczątkował Kajetan Morykoni, założyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego – wpisali się do Księgi Chwały.
W tym roku to 195 osób, które mogą pochwalić się wzorowym zachowaniem i średnią co najmniej 5,0 na świadectwie maturalnym. W uroczystości w Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Szymanowskiego wziął udział wiceprezydent Płocka, Łukasz Jankowski.
Do gratulacji, które młodzi ludzie otrzymali na scenie, dołączył się w swoich mediach społecznościowych prezydent Andrzej Nowakowski. – Serdecznie gratuluję wszystkim młodym ludziom oraz ich rodzicom i opiekunom.
Przypomnijmy. Księga Chwały stanowi zarówno zapis historyczny, jak również symbolicznie przedstawia tradycję i kulturę Płocka. Wpis do księgi sięga XIX wieku, zapoczątkował ją Kajetan Morykoni – organizator i członek założyciel Towarzystwa Naukowego Płockiego. Tradycję wpisu do Księgi Chwały przywrócono w pierwszym roku nowego tysiąclecia.
Fot. UMP

2 godzin temu







![Rusza sezon nad wodą. Te kąpieliska na Lubelszczyźnie dostały pozytywną opinię RZGW [2026]](https://cdn.spottedlublin.pl/media/2026/06/kapielisko_nad_zalewem_krasnickim-e3e96bd2b1be.jpg)



