Najlepsze mistrzostwa w historii

rc.fm 3 miesięcy temu

Wracamy jeszcze do występu lekkoatletów Stali Ostrów w Mistrzostwach Polski do lat 18 w Lublinie, które zakończyły się ogromnym sukcesem przedstawicieli ostrowskiej królowej sportu. Dziewięć medali: 2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe to najlepsze w historii osiągnięcie Stali podczas mistrzostw kraju w jednej kategorii wiekowej. Jak powiedział radiuCENTRUM trener Michał Walczak, pozostało jeden dowód na historyczny wyczyn Stalowej ekipy.

„Świadczy o tym liczba zdobytych punktów – 122 i zdecydowane zwycięstwo w klasyfikacji punktowej. Przede wszystkim zdobyliśmy aż 9 medali. Nigdy nie mieliśmy aż tylu medali na imprezie mistrzowskiej w jednej kategorii wiekowej. Do tej pory najwięcej wywalczyliśmy siedem w Bielsku-Białej dwa lata temu. Teraz przebiliśmy to bardzo mocno, dlatego uważam, iż są to zdecydowanie najlepsze nasze mistrzostwa. Uważam, iż w tym wszystkim mamy też od jakiegoś czasu ogromnego pecha, bo często medale przegrywamy 1 tysięczną czy 1 centymetrem. Powinniśmy mieć ten dziesiąty medal na mistrzostwach w Lublinie. Powinien go zdobyć Nikodem Zimniak, który brązowy medal w biegu na 200 metrów przegrał o 0,001 sekundy. To mniej niż mrugnięcie oka” – powiedział radiuCENTRUM Michał Walczak.

Centymetr więcej w skoku w dal dziewcząt, a Stal miałaby trzy złote krążki i wygrałaby klasyfikację medalową całej imprezy. Dodajmy, iż Lena Kanicka w skoku w dal, Eryk Krakowski na 100 metrów i Aleksander Wojtasik na 200 metrów będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy do lat 18 w Bańskiej Bystrzycy.