Nasi biegacze bez zadyszki. Podium w Szulmierzu

3 miesięcy temu

Impreza o nazwie Leśna Zadyszka organizowana w Szulmierzu doczekała się już dziewiątej edycji. Tradycyjnie biegacze mieli do wyboru dwa odcinki o długości 5 lub 10 kilometrów. Nie brakowało także tras przygotowanych dla specjalistów od duathlonu oraz nordic-walking.

Zmagania na pierwszym z biegowych dystansów przyciągnęły na start 130 śmiałków. Liczył się sam udział, zmierzenie się ze słabościami własnego organizmu. To wszystko w niezwykle wymagających warunkach. Większość część zmagań toczyła się bowiem w leśnych duktach.

Bieg na 5 metrów wygrali Sylwia Całka oraz Krzysztof Żebrowski (oboje Ciechanów). Nasi reprezentanci walczyli z ogromną zaciętością. Monika Kucka była czwarta wśród kobiet – za to wygrała kategorię wiekową K40-49, natomiast w zestawieniu samorządowców mogła się cieszyć z wicemistrzostwa.

Tuż za Kucką uplasowała się Anna Sokołowska. Ósma w zestawieniu kobiet – wśród samorządowców sięgnęła po brąz, w kategorii K50-59 okazała się najlepsza.

Na 10000 metrów (61 uczestników) drugą lokatę wśród kobiet wywalczyła Aneta Zalewska. Walkę o prymat przegrała z ciechanowianką Angelika Gość. Natomiast u mężczyzn zwyciężył Krzysztof Żebrowski (Ciechanów). Nasi najszybsi zawodnicy uplasowali się odpowiednio m.in. na piątej pozycji (Jacek Dobrołęcki), szóstej pozycji (Artur Piotrkowski), siódmej (Mariusz Wrotny) oraz czternastej (Rafał Zielkowski)

Zalewska triumfowała ponadto w kategorii K40-49. Natomiast wśród biegaczy podium w zestawieniu wiekowym uzyskali: Jacek Dobrołęcki (pierwszy w kategorii M16-29) oraz Adam Piotrkowski (drugi w kategorii M40-49).

Fot: Biegaj w Mławie