Nasze drużyny grały ze zmiennym szczęściem

koscierski.info 1 miesiąc temu

Zespoły V ligi mają za sobą drugą kolejkę spotkań. Rozgrywki sezonu 2024/2025 rozpoczęli piłkarze drużyn A oraz B klasy. Większość naszych ekip może mówić o dobrej inauguracji. Kaszubia Kościerzyna w swoim drugim spotkaniu rozgrywała mecz na wyjeździe, w którym przeciwnikiem było Powiśle Dzierzgoń. Niestety biało-bordowym nie udało się wywalczyć choćby 1 pkt., ponieważ ulegli miejscowym 0:1. Zacięte spotkanie przed własną publicznością stoczyło KS Skorzewo, które podejmowało Victorię Kaliska. W pierwszej połowie po dwóch celnych trafieniach Piotra Karasińskiego i Wojciecha Kobierzyńskiego nasza drużyna prowadziła 2:0. Jednak tuż przed przerwą goście zdobyli bramkę kontaktową. W 66 min. doprowadzili do wyrównania. Bramkę na wagę 3 pkt. zdobył w doliczonym czasie gry Dominik Igel. Na inaugurację rozgrywek w A klasie doszło do derbów powiatu kościerskiego, w których zmierzyły się zespoły Wdy Lipusz oraz Wierzycy Stara Kiszewa. W roli gospodarza wystąpił zespół Wdy i jak się okazało nie był zbyt gościnny dla przyjezdnych. Miejscowi wygrali 5:1. Inaugurację sezonu mają również za sobą zespoły B klasy. W pierwszym meczu Santana Wielki Klin