Neptun punktuje. Remis z Hetmanem [wideo, zdjęcia]

W niedzielę o godzinie 16:00 Neptun Końskie w ramach meczu 6. kolejki o mistrzostwo Świętokrzyskiej IV Ligi sezonu 2024/2025 podejmował Hetmana Włoszczowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Pierwsza połowa to przewaga naszych i jedyny gol dla koneckiego zespołu, którego zdobył Michał Smolarczyk. Drugie 45. minut to już tradycyjnie w tym sezonie dosyć uśpiona postawa zawodników trenera Arkadiusza Bilskiego i dobre kilkanaście minut naporu gości. To przełożyło się na wyrównującą bramkę Wiktora Majewskego.

Od stanu 1:1 zawodnicy z Końskich ponownie wzięli się do roboty i byli choćby niezwykle blisko wyjścia na prowadzenie. W 81. minucie sędzia podyktował rzut karny, ale niestety z jedenastu metrów bramkarza nie pokonał Smolarczyk.

Żółto-niebiescy przez ostatnie minuty gry byli stroną aktywniejsza. Swoje szanse mieli Markowicz oraz Banasik, ale ostatecznie drużyna z Włoszczowy „dowiozła remis”.

Neptun Końskie – Hetman Włoszczowa 1:1 (1:0)
Gole: Smolarczyk dla Neptuna; Majewski dla Hetmana
Neptun: Nowak, Ruzik (Wojna), Hajduk, Gruszczyński (Wolski), Smolarczyk, Szydłowski (Kacprzyk), Pańtak, Markowicz, Kowalczyk (Doniecki), Banasik, Kijewski (Wilk)

Z dorobkiem 5 punktów konecczanie zajmują w tej chwili 6. miejsce w tabeli IV Ligi. W przyszłą sobotę zagrają na wyjeździe ze Spartą Kazimierza Wielka, a w Końskich zobaczymy ich ponownie w niedzielę 15 września – wtedy to o godzinie 16:00 rozpocznie się pojedynek ze Spartakusem Daleszyce.