Neptun wygrywa z Fałkowem w Pucharze Polski po ciekawym meczu [wideo, zdjęcia]

W IV Rundzie Świętokrzyskiego Okręgowego Pucharu Polski doszło do derbowego pojedynku. GLKS Fałków podejmował Neptun Końskie. Po tym starciu zadowoleni mogą być kibice obu zespołów. GLKS zaprezentował się z dobrej strony, ale awans należy do Neptuna.

Mecz na „Zamkową Arenę” w Fałkowie przyciągnął wielu fanów piłki nożnej. Pierwsze minuty należały do gospodarzy. Prowadzili oni po pięknym trafieniu Michała Bały 1:0, a kilka minut później na 2:0 podwyższył Damian Czarnecki. Do przerwy wynik się nie zmienił i pachniało sensacją, bo przecież Neptun to drużyna występująca o dwie klasy rozgrywkowe wyżej niż GLKS.

W przerwie spotkania kilku zmian w ustawieniu oraz personalnych dokonał trener żółto-niebieskich Arkadiusz Bilski. Przyniosły one pozytywny rezultat. Drugie 45 minut to dominacja konecczan i sporadyczne (choć groźne) kontry fałkowskiego teamu. Bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Paweł Markowicz, następnie po ładnej akcji wyrównał młody zawodnik Neptuna Filip Kacprzyk, a wynik ustalił niezawodny Markowicz.

W końcówce GLKS miał jeszcze swoje sytuacje, ale dobrze w bramce Neptuna spisywał się Michał Nowak.

Okręgowy Puchar Polski (4 runda) GLKS Fałków – Neptun Końskie 2:3 (2:0)
Gole: Bała, Czarnecki dla GLKS; Markowicz x2, Kacprzyk dla Neptuna.