Nie przegap, czyli wydarzyło się w Kielcach – 21 kwietnia 2024 roku

2tk.pl 5 miesięcy temu

Agata Wojda wygrała wyścig do ratusza, juniorzy młodsi KS VIVE awansowali do Final4 Mistrzostw Polski, a loteria podatkowa trwa. Nasze podsumowanie dla Was – 21 kwietnia 2024 r.

Agata Wojda wygrała wyścig do ratusza
Agata Wojda.

Agata Wojda zwyciężyła w wyborach na Prezydenta Miasta Kielce. Z sondażu exit poll wynika, iż zdobyła 57,8 proc. głosów. Marcin Stępniewski (Prawo i Sprawiedliwość) uzyskał 42,2 proc.Wprawdzie to tylko sondaż, ale tym razem z dużym prawdopodobieństwem możemy uznać, iż nowym prezydentem Kielc została Agata Wojda.Nowa prezydent ma 42 lata. Od urodzenia mieszka w Kielcach. Posiada wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu politologii, ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania zasobami pracy i public relations. w tej chwili jest doradczynią wojewody świętokrzyskiego i pełnomocniczka do spraw równego traktowania. Wcześniej była rzeczniczką prasową wojewody świętokrzyskiego i specjalistką w Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Przez kilka lat była felietonistką „2 tygodnika kieleckiego”.

Juniorzy młodsi KS VIVE w czwórce najlepszych drużyn w Polsce
Juniorzy młodsi KS VIVE Kielce awansowali do Final4 tegorocznej edycji Mistrzostw Polski.

Juniorzy młodsi KS VIVE są w czwórce najlepszych drużyn tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w piłce manualnej.Przypomnijmy. Zawodnicy z Kielc, od piątku, walczyli w Olecku, o miejsce wśród czterech zespołów, które rywalizować będą o medale tegorocznej edycji Mistrzostw Polski. Ich rywalami byli gospodarz – MLKS Czarni Olecko, UMKS Trójka Ostrołęka oraz UKPR Agrykola Warszawa. W Final4 miejsce było dla dwóch najlepszych zespołów turnieju. Zawodnicy z Kielc awans zapewnili sobie już w sobotę. W piątek wygrali zDzisiaj w meczu, który już nie miał znaczenia, przegrali z UMKS Trójka Ostrołęka 37:40. Trenerzy Paweł Grecak oraz Kamil Siedlarz dali zagrać zawodnikom, którzy w pierwszych dwóch meczach na boisku pojawiali się rzadko, albo wcale.

Wyniki – 1/4 finałów Olecko Piątek, 19 kwietnia 2024 r. UKPR Agrykola Warszawa – KS VIVE I Kielce 33:37 (17:15) Najwięcej bramek dla KS VIVE: Osuch 10, Grdeń 8, Januszek 8. Sobota, 20 kwietnia 2024 r. MLKS Czarni Olecko – KS VIVE I Kielce 30:39 (16:20) Najwięcej bramek dla KS VIVE: Osuch 10, Grdeń 9. Niedziela, 21 kwietnia 2024 r. KS VIVE I Kielce – UMKS Trójka Ostrołęka 37:40 (18:19) Najwięcej bramek dla KS VIVE: Borto 7, Sternak 5. Drugim zespołem z turnieju w Olecku, który awansował do Final4 jest zespół MLKS Czarni Olecko. W decydującym o awansie meczu gospodarze pokonali UKPR Agrykola Warszawa 35:31.

Msc Nazwa drużyny M Zw R P Zd St Zd-St P_Zd P_St Kryteria: P_Zd,P_Ex,B_Ex(Zd_Ex-St_Ex),Zd_Ex,B_Zd-B_St,B_Zd
1. KS VIVE I Kielce 3 2 0 1 113 103 10 6 3 3 9 39
2. MLKS Czarni Olecko 3 2 0 1 103 106 -3 6 3 0 -9 30
3. UKPR Agrykola Warszawa 3 1 0 2 95 95 0 3 6 3 8 31
4. UMKS Trójka Ostrołęka 3 1 0 2 99 106 -7 3 6 0 -8 23
W Opolu bez niespodzianek

W rozgrywanym równolegle drugim turnieju, który odbywał się w Opolu, o awans do Final4 walczyły: Gwardia I Opole, SKS Kusy Kraków, PORT Service Wybrzeże II Gdańsk i SKF KPR Sparta Oborniki. Awans wywalczyły zespoły Gwardia I Opole i Port Service Wybrzeże II Gdańsk.

Walka o medale

Finałowy turniej tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce manualnej odbędzie się 17 i 18 maja. Miejsce wskaże Związek Piłki manualnej w Polsce. Relację z wydarzenia będzie można śledzić na żywo dzięki TVCOM.pl, na oficjalnym kanale Handball Polska w serwisie YouTube. Obraz na żywo będzie pokazywany z dwóch kamer, do tego operator zaserwuje nam system powtórek, towarzystwo komentatora oraz wywiady z trenerami i zawodnikami.