Nie żyje szachowa mistrzyni

rc.fm 1 godzina temu

Środowisko szachowe w szoku i żałobie po nagłej śmierci Beaty Andrejczuk-Dudzińskiej, która pochodziła z Mazowsza, ale w swojej karierze reprezentowała również barwy Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego.

Beata Andrejczuk-Dudzińska zmarła nagle w wieku 38 lat. Prywatnie była żoną świetnego ostrowskiego szachisty i trenera, Pawła Dudzińskiego. W poruszającym wpisie pożegnał ją Zarząd i Społeczność Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego. „Z głębokim żalem i niewyobrażalnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Beaty Andrejczuk-Dudzińskiej – wybitnej szachistki, Mistrzyni FIDE, sędzi i trenerki klasy międzynarodowej, a przede wszystkim wspaniałej reprezentantki naszego klubu, Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego”.

Beata Andrejczuk-Dudzińska już jako 17-latka w 2005 roku tytuł Mistrzyni Polski w szachach błyskawicznych. Przez lata zarażała pasją kolejne pokolenia jako trenerka, organizatorka i sędzia, a jej energia wykraczała daleko poza szachownicę. Jej wielką pasją były podróże. Odwiedziła 150 krajów. Odeszła dokładnie 3 dni po swoich 38.urodzinach

autor: kmiecikrc.fm

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału