W niedzielę, 28 czerwca na drodze ekspresowej S17 relacji Lublin – Warszawa doszło do poważnego zagrożenia w ruchu drogowym. Na jezdni w kierunku stolicy utworzyła się poprzeczna, wysoka nierówność – tzw. hopka. Wada nawierzchni okazała się na tyle zaskakująca dla kierowców, iż doprowadziła do niebezpiecznego zderzenia z udziałem trzech pojazdów. W związku z incydentem podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu trasy.
Zderzenie trzech aut i zablokowana ekspresówka
Do zdarzenia doszło w ciągu dnia na odcinku drogi ekspresowej S17 pomiędzy węzłami Żyrzyn a Skrudki. Według wstępnych ustaleń służb drogowych, na drodze niespodziewanie powstała poprzeczna deformacja jezdni, zagrażająca bezpieczeństwu. Trzy jadące w stronę Warszawy samochody najechały na uszkodzony fragment, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdami i ich zderzenia.
Na miejscu natychmiast interweniowały służby. Ze względów bezpieczeństwa podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu nitki w kierunku Warszawy na tym odcinku. Blokada obowiązuje aż do odwołania, do momentu zabezpieczenia i wyrównania terenu przez GDDKiA.
Wyznaczono oficjalny objazd
Dla kierowców podróżujących w stronę stolicy wprowadzono awaryjną organizację ruchu. Ruch w kierunku Warszawy kierowany jest na węźle Żyrzyn na drogę wojewódzką DW 824, a następnie przez DW 839 (czyli tzw. starą drogę krajową nr 17) do węzła Skrudki, gdzie można ponownie wjechać na trasę ekspresową.
Warto przypomnieć specyfikację techniczną tego odcinka:
- Trasa ekspresowa S17 od węzła Kurów Zachód w stronę Warszawy została wybudowana w technologii nawierzchni betonowej.
- W miejscu, gdzie doszło do powstania niebezpiecznej nierówności, znajduje się obiekt mostowy.
- Zgodnie ze standardami budowlanymi, na samych obiektach mostowych nie stosuje się betonu, ale nawierzchnię asfaltową.
To właśnie na styku technologii w obrębie dylatacji mostu doszło do wybrzuszenia, które doprowadziło do niedzielnego wypadku. Dokładne przyczyny nagłego uszkodzenia jezdni będą wyjaśniane przez ekspertów generalnej dyrekcji dróg.
Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków wyznaczających objazd.

2 godzin temu


![Kolizja motocykla z autem dostawcy fast foodów na al. Jana Pawła II w Ostrołęce [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/zdjecia/2026/whatsapp_image_2026-06-28_at_183758.jpeg)






