Akcja „Zima w Mieście” 2025 w Warszawie będzie miała miejsce w lutym, jednak zapisy ruszą już pod koniec listopada tego roku. Zapisane na akcję dzieci oraz młodzież będą mogli korzystać z wielu zimowych atrakcji pod opieką osób dorosłych
Fot. Pixabay
Już niedługo będzie miała miejsce akcja „Zima w Mieście” 2025, która skierowana jest do uczniów stołecznych szkół oraz dzieci, które mają stałe miejsce zamieszania w Warszawie. Zajęcia oraz atrakcje będą odbywały się pod opieką osób dorosłych i potrwają od 3 do 14 lutego,. Na ten okres dla województwa mazowieckiego wyznaczono ferie zimowe. Wpierw jednak rodzice lub prawni opiekunowie muszą zapisać swoje dzieci na wybrane zajęcia.
Zapisy rozpoczną się 29 listopada o godzinie 16:00 i potrwają do 15 grudnia, do północy. Rejestracja będzie prowadzona przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń. Jak informują organizatorzy, rodzice muszą zarejestrować swoje pociechy w systemie dzięki numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej).
Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku. Informacje o zakwalifikowaniu do akcji będą ogłoszone 20 grudnia o godzinie 16:00. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku. Szczegóły również zostaną opublikowane we wspomnianym systemie. Następnie, już po 1 stycznia opiekunowie będą musieli zapłacić za opiekę i wyżywienie.
Jak wskazano, od 2 stycznia 2025 roku od godziny 8:00 do 15 stycznia 2025 roku do godziny 16:00 rodzice muszą złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
Placówki Edukacyjne „Zimy w Mieście” będą otwarte pięć dni w tygodniu od godz. 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Opłaty wynoszą 20 zł dziennie za dwa posiłki (jeden ciepły) oraz 30 zł dziennie za samą opiekę. Z kosztów tych zwolnieni są rodzice lub opiekunowie, których dzieci korzystają w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, lub które nie korzystają z żywienia zbiorowego ze względu na stan zdrowotny.