Pałac Minkowskie znajduje się na terenie gminy Namysłów. Powstał w drugiej połowie XVIII wieku, w latach 1765-1784. Inicjatorem budowy był generał Friedrich Wilhelm von Seydlitza. Stanowi przykład architektury utrzymanej w stylu barokowym, o czym świadczą zdobne ornamenty. Herb von Seydlitz widoczny jest na fasadzie budynku.
Kilkanaście lat temu w budynku działała świetlica wiejska. Były też mieszkania. Od dłuższego czasu Pałac Minkowskie pozostaje jednak pusty i niszczeje.
Międzynarodową sławę zyskał kilka lat temu, gdy w świat poszła wieść, iż na terenie kompleksu pałacowego w czasie II wojny światowej Niemcy ukryli złoto. I to naprawdę sporo złota, bo około 10 ton w blisko 50 skrzyniach. Na miejscu pojawili się poszukiwacze skarbów mający nadzieję odnaleźć złoto zrabowane przez nazistów. Niczego jednak nie odszukali.
Pałac Minkowskie na sprzedaż. Cena: blisko 1,4 mln zł
Teraz każdy może spróbować tam szczęścia. O ile stać go na to, aby Pałac Minkowskie kupić. Wedle oferty widniejącej w sieci, koszt nieruchomości to blisko 1,37 mln zł. Przy czym agencja nieruchomości zaznacza, iż można jeszcze negocjować tę kwotę.
Sam Pałac Minkowskie ma około 20 pokoi oraz powierzchnię 2 038 metrów kw. Budynek otacza park pałacowy o powierzchni 2 hektarów oraz park krajobrazowy o powierzchni 12 ha. Przy czym jeżeli ktoś chce zostać właścicielem parku, to musi za to ekstra zapłacić.
Agentka nieruchomości nie kryje, iż pałac wymaga kompleksowego remontu. Przekonuje jednak, iż to wyjątkowa okazja inwestycyjna dla poszukujących nieruchomości z dużym potencjałem.
„Po renowacji może pełnić funkcję zarówno prywatnej rezydencji, jak i luksusowego hotelu, domu opieki dla osób starszych lub centrum konferencyjnego” – czytamy w ogłoszeniu.
Oczywiście, o ile mamy wspomnianych 1,37 mln zł na zakup. I najpewniej drugie tyle – jak nie więcej – na remont.
***
Odważne komentarze, unikalna publicystyka, pasjonujące reportaże i rozmowy – czytaj w najnowszym numerze tygodnika „O!Polska”. Do kupienia w punktach sprzedaży prasy w regionie oraz w formie e-wydania