Niezatrzymana Unia Oświęcim! Dominujące zwycięstwo 3:0 nad Cracovią w derbach TAURON Hokej Ligi

oswiecimonline.pl 2 godzin temu

Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Comarch Cracovię 3:0, notując piąte zwycięstwo z rzędu i obejmując prowadzenie w tabeli TAURON Hokej Ligi. Sprawdź, jak przebiegał mecz!

Re-Plast Unia Oświęcim dominuje Cracovię i notuje piąte zwycięstwo z rzędu w TAURON Hokej Lidze

Re-Plast Unia Oświęcim kontynuuje swoją zwycięską serię, pokonując w derbowym starciu TAURON Hokej Ligi Comarch Cracovię 3:0. Biało-niebiescy nie tylko zdominowali mecz przed 2135 kibicami w Oświęcimiu, ale także objęli prowadzenie w tabeli, notując piąte zwycięstwo z rzędu.

Dominacja Unii Oświęcim

Podopieczni Nika Zupančiča pokazali pełną kontrolę nad meczem, górując nad rywalami w każdej płaszczyźnie gry. Dynamiczna gra, precyzyjne podania i konsekwentne kreowanie sytuacji strzeleckich pozwoliły Unii narzucić swój styl gry. Zespół wykazał się także doskonałą organizacją w defensywie, uniemożliwiając Cracovii stworzenie wielu groźnych sytuacji pod bramką.

Kiedy już krakowianom udało się zagrozić Unii, niezawodny szwedzki bramkarz, Linus Lundin, pokazał swoją klasę. Lundin obronił wszystkie 22 strzały rywali, notując swoje pierwsze czyste konto w okresie i stając się kluczowym zawodnikiem w defensywie.

Bohaterowie meczu

Łukasz Krzemień otworzył wynik w 12. minucie, wykorzystując precyzyjne podania Hampusa Olssona i Krystiana Dziubińskiego. Była to jego pierwsza bramka w sezonie, która z pewnością dodała mu pewności siebie.

W drugiej tercji, na 2:0, podwyższył Sam Marklund, który wpisał się na listę strzelców po asyście Antona Holma i Carla Ackereda. Marklund, lider ofensywy Unii, ponownie udowodnił swoją kluczową rolę w drużynie.

Henry Karjalainen, po świetnym rozegraniu z Erikem Ahopelto i Jere Vertanenem, zdobył trzecią bramkę dla Unii w 26. minucie, kończąc mecz z pewnym triumfem dla gospodarzy.

Trudna sytuacja Cracovii

Choć zespół Marka Ziętary miał swoje szanse, nie zdołał przełamać obrony Unii. Krakowianie oddali 22 strzały, ale brakowało im precyzji w wykończeniu akcji. Defensywa Unii skutecznie neutralizowała ataki rywali, nie pozwalając im zdominować żadnej części meczu.