Noc z „Bursztynową Helleną”

2 dni temu
Ponad 600 uczestników zgromadził na starcie VI Kaliski Półmaraton Nocny „Bursztynowa Hellena”. Najszybciej trasę biegu wiodącą ulicami Kalisza pokonali Krystian Kurowski i Edyta Burakiewicz Nocne bieganie staje się coraz bardziej popularne, o czym świadczy udział w VI Kaliskim Półmaratonie „Bursztynowa Hellena” ponad 600 biegaczy i biegaczek z różnych stron naszego kraju. W tym roku czerwcowa noc była bardzo ciepła, toteż uczestnicy biegu mieli dobre warunki do realizowania swoich sportowych celów. Na trasie nie zabrakło też debiutantów.

Najszybciej dystans półmaratonu pokonał Krystian Kurowski z Kazimierza Biskupiego, który potrzebował na to godziny, 13 minut i 13 sekund. Drugie miejsce zajął Bartosz Romaniuk z Wrocławia – 1:14:08, a trzecią Artur Gułaj z Legnicy – 1:15:34. Wśród pań triumfowała Edyta Burakiewicz (Warszawa) – 1:26:56, druga była Agata Buda z Kalisza – 1:35:54, a na podium w kategorii open znalazł się także Monika Mądrzak (Gołuchów) – 1:37:07.