Nowa jakość leczenia w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Zgierzu

4 dni temu

Rusza projekt kompleksowej rozbudowy i modernizacji przychodni specjalistycznej w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Zgierzu. Powstaną nowoczesne gabinety wyposażone w sprzęt najnowszej generacji, co pozwoli placówce zwiększyć liczbę i różnorodność zabiegów. Co najważniejsze: pacjenci tego samego dnia będą przyjmowani na leczenie, operowani i wypisywani do domów.

Ta inwestycja znacząco wzmocni i rozwinie ambulatoryjną opiekę specjalistyczną dla pacjentów zgierskiego szpitala. Projekt, który uzyskał dofinansowanie unijne w ramach Kontraktu Programowego Województwa Łódzkiego na lata 2021-2027, obejmuje rozbudowę i modernizację obecnej przychodni - w efekcie powstanie nowy, dwukondygnacyjny budynek połączony z obecną przychodnią oraz ze szpitalem. Cały kompleks będzie  funkcjonalny, przestronny, z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi, telekomunikacyjnymi oraz informatycznymi, co znacznie usprawni obsługę pacjentów.

Do nowej części zostaną przeniesione poradnie specjalistyczne. Znajdą się tu także Poradnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej, dziś zlokalizowane w innym budynku. Gabinety, które zostaną w starej, zmodernizowanej części, zostaną rozbudowane i unowocześnione. 

- Remont obejmie starą przychodnię, a także rozbudowę i powstanie nowych pomieszczeń, w których m.in. będzie mieściła się pracownia endoskopowa czy pracownia biopsji tarczycy, nerki i innych narządów - wylicza dr n. med. Miłosz Dobrogowski, dyrektor zgierskiego szpitala.

Oprócz nowych sal, do dyspozycji pacjentów i lekarzy będą nowoczesne wyposażenie i sprzęt nowej generacji. 

Realizacja całego projektu rozpisana jest na 3,5 roku, do czerwca 2028. W pierwszej kolejności będą to roboty budowlane i modernizacyjne, potem zakup mebli, specjalistycznych urządzeń oraz aparatury. Nowe warunki znacząco wzmocnią ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w Zgierzu i poszerzą wachlarz zabiegów wykonywanych bez konieczności hospitalizacji pacjentów. Wartość inwestycji to ok. 45 mln zł, z czego niemal 36 mln zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Idź do oryginalnego materiału