
W piątek 12 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Golubiu-Dobrzyniu. To kolejny krok w budowaniu nowoczesnej infrastruktury sportowej w Golubiu-Dobrzyniu. Podczas uroczystości sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Grzegorz Karpiński zapewnił uczniów o tym, iż warto inwestować w sport i niebawem w Golubiu-Dobrzyniu powstanie kolejne boisko pełnowymiarowe na terenie Ośrodek Sportu i Rekreacji. W imieniu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego głos zabrał Marek Wojtkowski, członek zarządu województwa i pogratulował nowego obiektu, który pozwoli spełniać sportowe marzenia młodych uczniów oraz społeczności miasta. Po oficjalnym przecięciu wstęgi i przekazaniu kluczy zaprezentowano możliwości nowego obiektu podczas pokazowych rozgrywek sportowych. Boisko będzie służyć uczniom do zajęć wychowania fizycznego oraz rozwijania sportowych pasji dla lokalnej społeczności. (red), fot. (szyw)















