Nowe propozycje warsztatów w Złocienieckim Ośrodku Kultury

zlocieniec.pl 2 dni temu

Warsztaty literackie

Kilka słów o autorze, inicjatorze warsztatów i samym prowadzącym.

Norbert Budzyński – rocznik 75; pisarz i lektor. Absolwent Technikum Geodezyjno-Drogowego w Poznaniu. W latach 2012-13, w krakowskim teatrze „Hothaus”, prowadził zajęcia z improwizacji, a w latach 2018-19, dla Telewizji Kablowej Zbąszyń, cykl wideoreportaży o tematyce społecznej, pt. „Aktywni ludzie”.

Autor powieści fantastyczno-obyczajowej, pt. Ja, niewolnik (2020), oraz zbioru opowiadań Przeciążenia (2023). Na rok 2024, przewiduje wydanie kolejnego zbioru pt, Nienasycenia.

To koktajl: obsesji i szaleństwa, utrzymany w duchu oniryzmu.

Zaangażowany w spotkania fikcji z rzeczywistością; uczestnik i bohater rozmaitych targów, wieczorów prozatorskich i poetyckich oraz dyskusji literackich, między innymi podczas festiwalu wydawców niezależnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rudzie Śląskiej Chebziu, czy też w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza w Lubartowie.

Nie rozumie fascynacji silnikami spalinowymi, piłką nożną ani morsowaniem, za to, z niezrozumiałych dla nikogo powodów, hipnotyzuje go curling. W wolnych chwilach oddaje się grze w szachy i marzy o tym, by zamieszkać w domu w stylu japońskim. Kto wie, może postawi taki w Złocieńcu!!!

Zapraszamy na cykliczne, cotygodniowe spotkania, na których to będziemy pić kawę i zastanawiać się nad tym, gdzie przebiega cienka granica między snem a jawą, no i gdzie kończy się fikcja,
a zaczyna życie? A ponieważ to lokal z klasą, zastrzega się absolutny zakaz rozmów o polityce i religii.

Goście: autorzy, redaktorzy, graficy, komiksiarze, wydawcy.

Czekają Cię, drogi uczestniku, intensywne doznania z pogranicza szaleństwa! istny amalgamat pożądliwości, tęsknoty, nadziei i bezsensu, a jeżeli przy okazji napiszesz swoją książkę, czy zbiór poezji, będzie to poczytane za istny cud.

Warsztaty Teatru Improwizacji

Co obejmuje warsztat?

Na warsztatach będziemy pracować nad uruchomieniem procesu twórczego i poznawczego, który zachęca do poszukiwań i zadawania pytań o naturę sztuki scenicznej, a także zajmiemy się zdobywaniem umiejętności związanych z doświadczaniem świata, zarówno poprzez własną twórczość, jak i odniesienia do klasyki.

Korzyści dla uczestników warsztatów: zachęta do poszukiwania alternatywnych rozwiązań w zakresie komunikacji, a także lepszego rozumienia i zapamiętywania tekstu, wykorzystywania wyobraźni w procesie uczenia się, możliwość poznania ciekawych ludzi (aktorów, pisarzy, scenografów, muzyków).

Warsztaty poprowadzi Norbert Budzyński- autor powieści, pisarz, lektor, prowadził cykl wideoreportaży o tematyce społecznej, pt. ,,Aktywni Ludzie". Zaangażowany w spotkania fikcji z rzeczywistością, uczestnik rozmaitych targów, wieczorów prozatorskich i poetyckich oraz dyskusji literackich.

Do zobaczenia na pierwszym spotkaniu we wtorek 2 lipca!

Idź do oryginalnego materiału