Nowi mistrzowie czwórboju

Dziesięć szkół podstawowych z terenu powiatu słupeckiego wystawiło swoje reprezentacje do Mistrzostw Powiatu Słupeckiego w Czwórboju LA. Na słupeckim Stadionie Leśnym w akcji oglądać mogliśmy 55 zawodniczek i 51 zawodników. Ostatecznie wśród dziewcząt mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna ze Strzałkowa (1083 pkt.), wicemistrzyniami została ekipa z Ostrowitego (1003), a trzecie miejsce zajął Lądek (984). Dalej sklasyfikowano: 4. SP1 Słupca, 5. Ciążeń, SP3 Słupca, 7. Zagórów, 8. Kowalewo Opactwo, 9. Łukom, 10. Drążna. Mistrzowski tytuł wśród chłopców z dorobkiem 948 punktów wywalczyła słupecka „trójka”. Drugie miejsce przypadło drużynie z Ostrowitego (859), a trzecie było Kowalewo Opactwo (775). Dalej uplasował się: 4. Zagórów, 5. Strzałkowo, 6. Ciążeń, 7. SP1 Słupca, 8. Łukom oraz 9. Drążna. Indywidualne na podium stanęli:
1. Amelia Sadłocha z Lądki 284
2. Inez Raśniewska Strzałkowo 268
3. Marcelina Sadłocha Lądek 264
1. Igor Sarnowski SP3 Słupca 230
2. Franciszek Chałas SP3 Słupca 219
3. Hubert Frankowski Strzałkowo 216

Awans do Finału Rejonowego w kategorii dziewcząt wywalczyły ekipy z ZSP Strzałkowo oraz SP Ostrowite, w kategorii chłopców: SP3 Słupca i Ostrowite, a także trzech najlepszych zawodników i trzy najlepsze zawodniczki z każdej konkurencji. Źródło, fot. PMOS Słupca