Nowoczesny ultrasonograf trafił do Pabianic

2 dni temu

Do Pabianickiego Centrum Medycznego trafił wysokiej klasy endoultrasonograf. Powstała tutaj także nowoczesna sala radiologii zabiegowej i endosonografii. Nowy sprzęt kosztował ponad milion złotych, a remont trwał kilka miesięcy. Pabianickie Centrum Medyczne jest pierwszą placówką w województwie łódzkim i czwartą w Polsce, która może pochwalić się tak specjalistycznym ultrasonografem.

To była kosztowna inwestycja, ale podkreślę, iż stoją za nią ludzie, którzy dbają o jakość leczenia w pabianickim szpitalu. Teraz chorzy będą mogli liczyć na szybszą i bardziej precyzyjną diagnozę oraz skuteczniejsze leczenie – mówiła reprezentująca samorząd województwa Magdalena Werstak, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Badanie endoultrasonografem gwarantuje równie dobrą jakość badania jak rezonans magnetyczny i wiarygodność wyników na poziomie 90 procent. To takie kolejne „oko”, które umożliwia obserwację pola operacyjnego – tłumaczy lek. med. Dariusz Fisiak, kierownik Pabianickiego Centrum Gastroeneterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Pabianickim Centrum Medycznym.

Pracownia jest znakomicie wyposażona i w połączeniu z endoultrasonografem pozwoli na leczenie endoskopowe we wszystkich zakresach, jakie można wykonywać w Polsce. Pabianickie Centrum Gastroeneterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej nieustannie inwestuje w kadrę i sprzęt, dzięki czemu staliśmy się, w porównaniu z innymi tego rodzaju podmiotami, jedną z najlepszych jednostek w kraju – podkreśla dr n. ekon. Witold Olszewski, prezes Pabianickiego Centrum Medycznego.

Inwestycje w sprzęt i infrastrukturę w Pabianickim Centrum Gastroeneterologii, Chirurgii Małoinwazyjnej i Endoskopowej w Pabianickim Centrum Medycznym dadzą lekarzom jeszcze większe możliwości w diagnozowaniu i leczeniu chorób przewodu pokarmowego, chociaż już placówka działa niezwykle prężnie. Przeprowadzane są tutaj zabiegi z zakresu diagnostyki i leczenia dróg żółciowych, dróg trzustkowych oraz wątroby. W ciągu jednego dnia wykonywanych jest od 40 do choćby 80 gastroskopii i kolonoskopii. Ale lekarze i pielęgniarki pracują również w soboty – wtedy przeprowadza się średnio 50 zabiegów. W ciągu miesiąca gastroskopii i kolonoskopii jest około tysiąca.

Fot. lodzkie.pl

Idź do oryginalnego materiału