Nowy lider IV ligi, czyli Lewart na szczycie ligowej tabeli

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali trzy kolejne spotkania w ramach rozgrywek IV ligi. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich komplet punktów, wygrywając 1:0 z Lublinianką Lublin, 2:1 ze Startem 1944 Krasnystaw oraz 2:1 ze Stalą Poniatowa. Po dwudziestu czterech kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują pierwsze miejsce. Lider dotychczas zgromadził 57 punktów i o punkt wyprzedza kolejny zespół.

Z Lublina wrócili z kompletem punktów

Lublinianka jesienią była jedną z najsłabszych drużyn IV ligi i znajdowała się na miejscu spadkowym. Podczas przerwy między rundami w lubelskim zespole doszło do kilku zmian kadrowych i wiosną ekipa z Wieniawy prezentuje bardzo skuteczny futbol. W czterech początkowych kolejkach piłkarze z Lublina wygrali trzy razy. Podopiecznym Grzegorza Białka przyszło rywalizować z trudnym przeciwnikiem. W pierwszej połowie tej rywalizacji, to gospodarze lepiej się spisywali. Kilka razy zagrozili bramce Lewartu, jednak na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po zmianie stron obie jedenastki miały swoje szanse na zmianę rezultatu. Bramka padła tylko jedna, i to dla naszej jedenastki. W 72 minucie na bramkę Lublinianki strzelał Paweł Myśliwiecki. Bramkarz odbił piłkę przed siebie. Najszybciej dobiegł do niej Łukasz Najda i skierował ją do siatki. Był to gol na wagę kompletu punktów.

Mecz na szczycie dla Lewartu

W środę 17 kwietnia Lewart rywalizował na własnym boisku ze Startem 1944 Krasnystaw. Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli, które walczą o awans do III ligi. Jesienią podopieczni Grzegorza Białka przegrali w Krasnymstawie i teraz chcieli zrewanżować się. Plan ten zaczęli pomyślnie realizować już w 8 minucie. Aleks Aftyka przejął piłkę tuż przed linią pola karnego i po jego uderzeniu bramkarz gości był bezradny. Piękny gol otworzył wynik spotkania. W 45 minucie przyjezdni dostali bramkę do szatni. Paweł Myśliwiecki skutecznie egzekwował rzut karny i do przerwy Lewart miał dwie bramki zapasu. W drugiej odsłonie i jedni i drudzy mogli trafić, ale bramka padła tylko jedna. W 90 minucie Start zdobył kontaktowego gola. Na więcej nie pozwolili już gospodarze i trzy punkty pozostały w Lubartowie.

Kolejne zwycięstwo, które dało fotel lidera

„Biało-niebiescy” idą za ciosem. Konsekwentnie zbierają punkty i udowadniają, iż liczą się w walce o awans do III ligi. W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań grali na wyjeździe ze Stalą Poniatowa. Był to trudny mecz, jednak nasz zespół poradził sobie z przeciwnikiem i okolicznościami. W meczu tym nie mogli zagrać Łukasz Najda i Kamil Zieliński. Jednak ci, którzy zagrali spisali się i to Lewart był stroną dominującą. Goście objęli prowadzenie w 45 minucie za sprawą trafienia Aleksa Aftyki. Na 2:0 podwyższył Krystian Żelisko wykańczając w 72 minucie kontrę, przy której istotne role odegrali Paweł Myśliwiecki i Mateusz Kompanicki. Potem mogła paść trzecia bramka dla przyjezdnych, jednak zamiast tego zrobiło się tylko 1:2. Gospodarze złapali kontakt i zwietrzyli swoją szansę na sprawienie niespodzianki. Mieli okazje, by ponownie pokonać Damiana Podleśnego. Bramkarz i cały zespół z Lubartowa przetrwali do końcowego gwizdka sędziego i cieszyli się z kolejnego zwycięstwa. Dzięki wygranej, przy jednoczesnym remisie Janowianki Janów Lubelski piłkarze Lewartu wskoczyli na fotel lidera lubelskiej IV ligi.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lublinianka Lublin – Lewart Lubartów 0:1 (0:0); bramkę dla Lewartu zdobył Łukasz Najda w 72 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski, Gede, Wdowicz (od 65 min. Aftyka), Kompanicki, Wolski, Wójcik (od 90 min. Sulowski), Najda (od 86 min. Zieliński), Myśliwiecki (od 90 min. Pęksa), Żelisko.

Lewart Lubartów – Start 1944 Krasnystaw 2:1 (2:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 8, Paweł Myśliwiecki z rzutu karnego w 44 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Kompanicki, Niewęgłowski, Gede, Plesz, Aftyka ( od 76 min. Wdowicz), Wolski, Wójcik (od 82 min. Sulowski), Najda ( od 60 min Zieliński), Myśliwiecki, Żelisko ( od 90 min. Pęksa).

Stal Poniatowa – Lewart Lubartów 1:2 (0:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 45, Krystian Żelisko w 72 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski, Gede, Wdowicz, Kompanicki (od 90 min. Stępień), Wójcik (od 89 min. Sulowski), Wolski (od 57 min. Majewski), Aftyka (od 79 min. Pęksa), Myśliwiecki (od 90 min. Paluch), Żelisko.

W najbliższą sobotę 27 kwietnia, w ramach dwudziestej piątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Kryształem Werbkowice. Początek spotkania o godzinie 16.00. Dwudziesta szósta kolejka zaplanowana jest na środę 1 maja. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Cisowianką Drzewce. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00. Następnie w niedzielę 5 maja czeka lubartowian domowa potyczka z Ogniwem Wierzbica. Początek tego pojedynku wyznaczono na godzinę 17.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź