Nowy rekord Kanickiej

rc.fm 3 tygodni temu

Polki wygrały lekkoatletyczny mecz międzypaństwowy w Czechach, a zawodniczki Stali Ostrów brylowały w swoich konkurencjach. Olga Szlachta wygrała trójskok, a Inga Kanicka była trzecia w biegu na 200 metrów i zwyciężyła z koleżankami w sztafecie 4x100 metrów.

Ostrowianka jednak w Brnie zrobiła coś znacznie ważniejszego. Inga Kanicka w biegu na 200 metrów uzyskała czas 23,62 s. "To jej nowy rekord życiowy, rekord Ostrowa, poprawiony o 0,3 s., a przede wszystkim Inga wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata U20, które wynosiło 23,75 s." – powiedział radiuCENTRUM trener ostrowskich lekkoatletów, Michał Walczak.

Inga Kanicka pobiegła także w sztafecie 4x100 metrów. Polki wygrały ze świetnym czasem 44,81 s. Sztafeta juniorek ma również kwalifikację na Mistrzostwa Świata U20 w Limie. Przepustkę do Peru ma także Olga Szlachta, która w Brnie osiągnęła rekord życiowy w trójskoku 13,47 metra i zwyciężyła w tej konkurencji. "Wiatr był nieco za mocny, stąd też ten wynik nie powędruje do tabel" – zaznacza trener Walczak.

na fot. Inga Kanicka w Brnie / fot. archiwum prywatne zawodniczki

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Maciej Kmiecik

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału