Nowy rozgrywający w Stali

rc.fm 1 godzina temu

Transferowa ofensywa Tasomix Rosiek Stali Ostrów trwa w najlepsze. Ostrowski klub poinformował o zakontraktowaniu kolejnego zagranicznego zawodnika. Tym razem to rozgrywający, Jaylin Hunter.

Jaylin Hunter urodził się 13 listopada 2000 roku w miejscowości Manchester, w stanie Connecticut w USA. Mierzący 183 cm, leworęczny rozgrywający do Ostrowa zakontraktowany został w miejsce innego Amerykanina, Trentona Gibsona, który po udanym sezonie w Stali, trafił do beniaminka Bundesligi. Jaylin Hunter już w lidze NCAA, gdzie spędził pięć sezonów, notował niezłe statystyki na poziomie 14 pkt, 5 asyst i 4 zbiórek. Karierę w Europie Hunter rozpoczął w Wielkiej Brytanii w Leicester Riders, z którymi zdobył krajowe mistrzostwo i został MVP finału. W 37 meczach zanotował interesujące statystyki 13 punktów, ponad 6 asyst i 3 zbiórek.

Skuteczność z gry miał na poziomie 43 procent, a z dystansu trafiał na 35-procentowej skuteczności. Ostatni sezon Hunter spędził na Węgrzech. Jego drużynie co prawda się nie wiodło, bo spadła z tamtejszej ekstraklasy, ale Amerykanin był jednym z najlepszych rozgrywających ligi. Rzucał średnio po 17 punktów, notował ponad 3 zbiórki i prawie 7 asyst. Aż jedenaście spotkań zakończył z tzw.double double. Hunter to czwarty gracz zagraniczny w zespole Stali na kolejny sezon. Ostrowski klub ma grać szóstką obcokrajowców. Do obsadzenia pozostają zatem dwie pozycje i będą to najprawdopodobniej gracze podkoszowi.


na fot.: Jaylin Hunter powitany w Ostrowie.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Maciej Kmiecik

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału