
- Bulls Hats to Match the Jordan 13 Olive , Travis Scott s Air Jordan 4 Releasing Sooner Than Expected , EverlastsidingShops
- air jordan 5 el grito release date sept 2024 hf8833
Elektrociepłownia PGE Energia Ciepła w Rzeszowie podsumowała kalendarzową zimę, która w tym roku nie była sroga. Najniższą temperaturę, -9,7°C, odnotowano 18 lutego 2025 r. Z kolei najwyższa temperatura zewnętrzna została odnotowana 19 października 2024 roku i wyniosła +20,7°C.
Elektrociepłownia w Rzeszowie, będąca jednym z oddziałów PGE Energia Ciepła, to główny producent ciepła i energii elektrycznej w mieście, który zaspokaja ponad połowę ogólnego zapotrzebowania na ciepło i ciepłą wodę użytkową. Temperatury zewnętrzne mają bezpo air jordan 11 cherry holiday 2022średni wpływ na ilość produkowanego przez elektrociepłownię ciepła, dlatego tak ważne jest wykorzystywanie prognoz z wyprzedzeniem co najmniej kilku dni i tworzenie planów pracy jednostek wytwórczych oraz ich bieżąca aktualizacja. Na podstawie prognozowanych zmian temperatury powietrza atmosferycznego, przygotowywana jest kilkudniowa prognoza zapotrzebowania na moc cieplną. Te plany są podstawą do optymalizacji produkcji tak, aby mając do dyspozycji określone urządzenia, wytworzyć potrzebną ilość ciepła, pamiętając jednocześnie o obowiązujących normach środowiskowych.
Sezon grzewczy 2024/2025 rozpoczął się w połowie września 2024 roku, jednak wyjątkowo ciepły październik sprawił, iż zapotrzebowanie na ciepło było mniejsze w porównaniu do lat ubiegłych. Nadejście wiosny z kolei poprzedził mroźny luty Nike Jordan Jumpman hoodie in grey - release dates & sneakers., Jordans - Yeezys, Urlfreeze News, temperatury spadały poniżej zera, nastąpiło ochłodzenie i poranne przymrozki.

W obecnym sezonie grzewczym średnia godzinowa moc cieplna wytworzona w elektrociepłowni wyniosła 96 megawatów termicznych, natomiast najwyższa osiągnięta została 18 lutego 2025 roku i wyniosła 147,8 MWt. Źródła wytwórcze elektrociepłowni są w stanie wyprodukować większą moc cieplną, niż była potrzebna w obecnym sezonie grzewczym. Wpływ na wielkość zapotrzebowania sieci ciepłowniczej mają nie tylko warunki pogodowe, takie jak temperatura zewnętrzna, wiatr, wilgotność, ale również efektywność energetyczna zasilanych w ciepło budynków, czy przyzwyczajenia odbiorców w zakresie komfortu cieplnego.
Rzeszowska elektrociepłownia gotowa jest do pracy w znacznie niższych temperaturach niż odnotowane w ostatnim okresie. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne dla miasta, realizując produkcję ciepła i energii elektrycznej zgodnie z założonym planem. Mieszkańcy miasta mogą liczyć na stabilne i nieprzerwane dostawy ciepła, bez względu na zmieniające się temperatury. Sezon grzewczy w elektrociepłowni, mimo zakończonej kalendarzowej zimy, przez cały czas trwa i zgodnie z harmonogramem zakończy się na przełomie kwietnia i maja br.
