Od kilku dni od Jezierzyska do granic powiatu białostockiego prowadzi nowa droga

3 miesięcy temu
Zamiast bruku - równy asfalt. Kilometrowy odcinek drogi w Gminie Czarna Białostocka - od miejscowości Jezierzysk do granic powiatu białostockiego - doczekał się przebudowy dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W piątek (2.06) odbyła się uroczystość podsumowująca inwestycję, w której wziął udział wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
- Powiat białostocki dzięki środkom rządowym od 2016 roku (łącznie z rokiem 2023) realizuje inwestycje na łączną kwotę 114 mln zł - to jest ogromna suma. A jeżeli dodamy do tego zadania gmin z terenu powiatu to ta kwota wzrasta do 233 mln zł. Mam nadzieję, iż to się przekłada na to, co mieszkańcy realnie odczuwają - większy komfort i bezpieczeństwo - mówił podczas uroczystości podsumowującej inwestycję wojewoda podlaski.
Przebudowa drogi powiatowej od Jezierzyska do granic powiatu białostockiego na niemal kilometrowym odcinku kosztowała ponad 950 tys. zł. Połowę tej kwoty pokryło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę dołożyły samorządy: Powiat Białostocki i Gmina Czarna Białostocka.
- Ta droga prowadzi ku Gminie Korycin i Gminie Janów, korzystają z niej także miesz
Idź do oryginalnego materiału