Od piątku na niektórych autostradach w Ontario limit prędkości wzrośnie do 110 km/h

bejsment.com 4 dni temu

Od tego piątku na niektórych kolejnych odcinkach autostrady 401 i na częściach innych autostrad w Ontario wzrośnie ograniczenie prędkości.

Władze prowincji twierdzą, iż na tych obszarach ograniczenie prędkości wzrośnie ze 100 do 110 kilometrów na godzinę.
Zmiana dotyczy 10 odcinków autostrad prowincjonalnych, w tym 401 z Colborne do Belleville i z Belleville do Kingston, a także autostrady 403 z Woodstock do Brantford i z Brantford do Hamilton.

W niektórych obszarach wyższy limit zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.
„Większość autostrad w Ontario została pierwotnie zaprojektowana tak, aby bezpiecznie uwzględniać ograniczenia prędkości do 110 km/h, a dane pochodzące ze zmian wprowadzonych w 2022 r. pokazują, iż właśnie tak jest” – stwierdził w kwietniowym komunikacie prasowym Prabmeet Sarkaria, Minister Transportu. „Te podwyżki oparte na dowodach stanowią zdroworozsądkową zmianę, która ma ułatwić życie kierowcom w Ontario, a jednocześnie zrównać nasze ograniczenia prędkości na autostradach z innymi prowincjami Kanady”.
W 2022 r. rząd na stałe podniósł ograniczenie prędkości na sześciu odcinkach autostrad prowincjonalnych w południowym Ontario oraz na dwóch odcinkach w północnym Ontario na okres dwuletniego okresu próbnego.

Idź do oryginalnego materiału