Odkrywcy Beskidu Wyspowego spotkali się na Śnieżnicy

tv28.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: Odkrywcy Beskidu Wyspowego spotkali się na Śnieżnicy


Odkrywcy Beskidu Wyspowego spotkali się na Śnieżnicy. Grupa pod opieką przewodnika Jarosława Orła wyruszyła z przełęczy Gruszowiec. Mszę św. na szczycie odprawił ks. Dariusz Czapnik, kapelan i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego na Śnieżnicy. Oprawę muzyczną przygotowała kapela „Kościelnioki” z Olszówki. Wydarzenie poprowadził Stanisław Przybylski. Urząd Gminy Mszana Dolna reprezentowała Ewelina Dziedzina.

Wyniki konkursów:

NAJMŁODSZY: Szymon Guzik/3 lata/, Łapanów.

NAJSTARSZY: Bolesław Gawron /78 lat/, Wieliczka.

UCZESTNIK Z NAJDALSZEGO ZAKĄTKA POLSKI: Rafał Kwaśny, Jeleśnia k. Żywca.

RODZINNE ODKRYWANIE: Grupa z Uniwersytetu III Wieku UJ z Krakowa.

KONKURS WIEDZY O BESKIDZIE WYSPOWYM i GMINIE MSZANA DOLNA:

I miejsce: Magdalena Kuczaj, Łętowe,

II miejsce: Jakub Zelek, Koszary,

III miejsce: Karol Cygal, Zawadka.

NAJMILSZA: Beata Zdziech, Wieliczka,

NAJMILSZY: Krzysztof Zdziech, Wieliczka.

Poczęstunek przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Zagórzanki” z Kasiny Wielkiej pod kierownictwem prezes Anny Kalety. Organizację spotkania wsparli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasinie Wielkiej na czele z prezesem Marcinem Kaletą. Przygotowanie miejsca koordynował sołtys Kasiny Wielkiej – Adam Wrzecionek.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: organizatorzy; oprac. MAG

fot. Roland Mielnicki

Idź do oryginalnego materiału