ODPRAWILI BENIAMINKA. KORMORAN-WEL 5:1

ostrodanews.pl 1 miesiąc temu

W sobotnie popołudnie, w ramach trzeciej kolejki klasy okręgowej, Kormoran Zwierzewo podejmował na własnym boisku beniaminka ligi, Wel Lidzbark Welski. Drużyna gospodarzy, niesiona zeszłosezonowym heroicznym utrzymaniem, była zdecydowanym faworytem tego starcia, a boiskowe wydarzenia gwałtownie potwierdziły te przewidywania.

Mimo trzydziestostopniowego upału, Kormoran od pierwszych minut kontrolował przebieg meczu, prezentując wyższy poziom piłkarski. Gospodarze gwałtownie objęli prowadzenie dzięki trafieniu Wojtka Gadomskiego, który pewnie pokonał bramkarza gości. Tuż przed przerwą, na 2:0 podwyższył Łukasz Kalwiński, dając drużynie ze Zwierzewa jeszcze większy komfort przed drugą połową.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Kormoran w dalszym ciągu dominował na boisku, a zawodnicy Welu Lidzbark Welski z każdą minutą tracili ochotę do walki. Wynik spotkania podwyższył ponownie Gadomski, a chwilę później na listę strzelców wpisał się weteran zespołu, Dawid Sokołowski. Tuż przed końcowym gwizdkiem, ostatnią bramkę dołożył Olek Kędzierski, ustalając wynik na 5:1.

Kormoran Zwierzewo po trzech kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów, potwierdzając swoją silną pozycję w lidze.

Kormoran Zwierzewo – Wel Lidzbark Welski 5:1 (2:0)

Skład Kormorana: Gawrylczyk, Sezonienko, Wasiak, Wasilewicz, Farasiewicz, Niestępski, Lipiński (k), Sokołowski, Gadomski, Dąbrowski, Kalwiński.