Odra wygrywa z Chrobrym. Ważne punkty opolskiego zespołu w walce o play-off

2 tygodni temu

Piłkarze Odry Opole kontynuują dobrą passę. Po wyjazdowym zwycięstwie z GKS-em Katowice zawodnicy Adama Noconia pokonali Chrobrego Głogów 3:0. Dwie bramki dla „niebiesko-czerwonych” zdobył Jean Franco Sarmiento, a trafienie z rzutu karnego dołożył Borja Galan. Zwycięstwo Odry mogło być jeszcze większe, ale w pierwszej połowie „jedenastkę” zmarnował Rafał Niziołek.

To był wyjątkowo istotny mecz dla opolskiej Odry w kontekście walki o miejsca gwarantujące udział w play-offach o ekstraklasę. Było to również spotkanie z kilkoma dodatkowymi akcentami. Piotr Plewnia, były trener opolskiej Odry wrócił na Oleską 51 jako szkoleniowiec Chrobrego, a Dawid Czapliński rozegrał 100 mecz w niebiesko-czerwonych barwach.W 6 minucie Odra miała swoją pierwszą okazję na zdobycie bramki. Uderzał Jakub Szrek, jednak jego strzał został zablokowany. Chwilę później piłkarze Chrobrego spróbowali zaskoczyć Artura Halucha strzałem z własnej połowy. W 18. minucie meczu mieliśmy rzut karny dla Odry Opole, którego nie wykorzystał Rafał Niziołek. Mimo zmarnowanego rzutu karnego Odra nie ustawała w swoich atakach. W 35 minucie sam na sam wyszedł Jean Franco Sarmiento, który z zimną krwią wykończył akcje i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na przerwę o Odra schodziła prowadząc z Chrobrym…