Odrobili straty z nawiązką. Skuteczny pościg

1 rok temu

Kolejny mecz sparingowy za futbolistami Mławianki. Równo miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej w trzeciej lidze zmierzyli się na swoim boisku z zespołem z Troszyna. Podopieczni Piotra Rzepki wygrali 3:2, choć w pewnym momencie tracili do rywali już dwa gole.

Pierwszego gola podopieczni Piotra Rzepki stracili w premierowych minutach meczu (grano nietypowo aż trzy połowy – 45 minut oraz dwie odsłony po trzydzieści minut). Drugi padł za sprawą celnego uderzenia z rzutu karnego.

Na szczęście mławianie nie zamierzali odpuścić. Kontakt udało się załapać po dośrodkowaniu z wolnego Mateusza Stryjewskiego. Tom Dobek-Pietrowski naciskał rywala to mocno, iż ten pokonał swojego bramkarza.

Stan rywalizacji wyrównał Joao Odillon (wpakował piłkę z bliska po zagraniu od młodszego z braci Stryjewskich). Natomiast szalę na stronę Mławianki przechylił Mateusz Stryjewski. Uderzył precyzyjnie zza linii pola karnego. Piłka po odbiciu od słupka ugrzęzła w siatce.

Warto dodać, iż Mławianka potwierdziła pierwszego zawodnika przed startem drugiej części sezonu. Wiosną zielono-białe barwy będzie przywdziewał Mateusz Sobotka. Ten urodzony w Działdowie zawodnik występował ostatnio w Stomilu Olsztyn. Wcześniej reprezentował m.in. Sokół Ostróda.

W następnym spotkaniu kontrolnym mławianie zmierzą się na swoim boisku z Ząbkovią Ząbki. Spotkanie odbędzie się w sobotę 11 lutego (początek godz. 12).

Mławianka Mława – KS CK Troszyn 3:2
Mławianka: Piotrowski (testowany) – Skudynowski (Powązka), M. Rogalski (Dobek-Pietrowski), Komorowski (testowany, Bryks), Rutkowski (Kurowski), Mat. Stryjewski, Kostyk (G, Rogalski), Felipe da Silva (testowany), Sobotka (Tworek), Mich, Stryjewski (Olczak), testowany (Odillon)