Słowacki napastnik Erik Prekop, występujący dotychczas w Slavii Praga został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Mistrz Czech związał się z klubem z Roosevelta umową do 30 czerwca 2029.
Środkowy napastnik z rocznika 1997 jest wychowankiem klubu AS Trencin. W swojej karierze reprezentował barwy klubów słowackich i czeskich a na liście są między innymi Inter Bratysława, FC Petrzalka, Banik Ostrava i oczywiście Slavia. W minionych rozgrywkach dla Mistrza Czech rozegrał 35 spotkań w tym w Lidze Mistrzów i zdobył 5 bramek i zanotował 3 asysty. Grając jeszcze w Baniku strzelił bramkę Legii Warszawa w meczu kwalifikacji do Ligi Europy. Ma też na koncie jeden występ w Reprezentacji Słowacji. W całej seniorskiej karierze rozegrał 297 spotkań, strzelając 73 gole i asystując 26 razy.
Erik witamy w Trójkolorowej rodzinie. Erik, vitaj v rodine Tricolor.
Źródło: Górnik Zabrze / Roosevelta81.pl / Transfermarkt.pl
Foto: Górnik Zabrze


















