Oficjalnie: Wiktor Nowak odchodzi z Górnika Zabrze

roosevelta81.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: wiktor-nowak


21-letni pomocnik Wiktor Nowak odchodzi z Górnika Zabrze. Wypożyczony w minionym sezonie do Wisły Płock młodzieżowy reprezentant Polski będzie kontynuował karierę w ekipie mistrza Czech, Slavii Praga.

Nowak trafił na Roosevelta przed rokiem, w ramach wolnego transferu ze Znicza Pruszków. Utalentowany pomocnik przepracował okres przygotowawczy z drużyną trenera Michala Gasparika, ale nie mógł liczyć na regularne występy w trójkolorowych barwach. Słowacki szkoleniowiec upatrywał w młodym Polaku kandydata do gry na pozycji "8" lub "10", a tam pewne miejsce mieli m.in. Lukas Ambros czy Jarosław Kubicki.

Pochodzący z Drobina zawodnik otrzymał ofertę wypożyczenia do Wisły Płock, w barwach której zanotował udany sezon. Zaliczył 33 występy w PKO BP Ekstraklasie i STS Pucharze Polski, strzelając cztery bramki i notując jedną asystę. Na boisku przebywał łącznie przez 2604 minut, m.in. dwukrotnie wybiegając na plac gry przeciwko Górnikowi Zabrze.

Dobra postawa Nowaka nie uszła uwadze innych klubów. Rywalizacja przy Roosevelta jest w tej chwili jeszcze większa, bo do Ambrosa i Kubickiego dołączył zimą Lukas Sadilek i trudno spodziewać się, by młody pomocnik wywalczył miejsce w składzie kosztem znacznie bardziej doświadczonych graczy, którzy kilka tygodni temu sięgnęli po STS Puchar Polski i srebrne medale mistrzostw Polski.

Ofertę transferu Nowaka złożyła Slavia Praga. Według medialnych doniesień mistrz Czech, który ma zapewnione miejsce w fazie ligowej Ligi Mistrzów, ma w ramach transakcji wiązanej zapłacić za 21-latka 900 tys. euro w gotówce oraz oddać do Zabrza dwóch piłkarzy. 10 proc. z tej kwoty ma trafić na konto Wisły Płock, która zapewniła sobie procent przy umowie wypożyczenia piłkarza.

Nowak podpisał z klubem ze stolicy Czech umowę do 30 czerwca 2030.

Źródło: Roosevelta81.pl / Górnik Zabrze
Foto: Roosevelta81.pl

Idź do oryginalnego materiału