Apelujemy o ostrożność w lasach!
Przed nami jedne z dotychczas najgorętszych dni w tym roku. Wysokie temperatury, susza, wiatr i niska wilgotność powietrza znacząco zwiększają zagrożenie pożarowe w lasach. Dodatkowo rozpoczynające się wakacje to czas częstszych wyjazdów, spacerów i odpoczynku na łonie natury.
W przypadku pożarów lasów liczy się każda minuta – ogień w sprzyjających warunkach może rozprzestrzeniać się bardzo szybko.
Będąc w lesie i jego pobliżu:
nie rozpalaj ognisk w miejscach niedozwolonych,
nie wyrzucaj niedopałków,
nie zostawiaj śmieci, szczególnie szkła,
nie wjeżdżaj pojazdem do lasu w miejscach objętych zakazem,
stosuj się do komunikatów służb i leśników.
Gdy zauważysz dym, ogień lub inne niepokojące zachowanie – natychmiast alarmuj służby pod numerem 112.
Wystarczy iskra i chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.
Straż pożarna wraz z innymi służbami pozostają w nieustannej gotowości do działań i monitorują sytuację. Pomóżmy im.
Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo ludzi, zwierząt i naszych lasów.
Aktualny stopień zagrożenia pożarowego w lasach można sprawdzić na stronie:
https://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/
Autor:

















