Ogromne zainteresowanie promocją książki „Bocheńska Saga. Domy i ludzie” [DUŻO ZDJĘĆ]

bochniazbliska.pl 1 miesiąc temu

Po brzegi była wypełniona Aula św. Mikołaja w Bochni podczas promocji książki Janiny Kęsek ” Bocheńska Saga. Domy i ludzie” wydanej przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Wydawnictwo „Regis”. Portal Bochnia z Bliska sprawował patronat prasowy nad wydarzeniem zorganizowanym w czwartkowy wieczór.

Podczas spotkania autorka książki opowiadała o kulisach zbierania informacji do tej wyjątkowej publikacji.

Autorką książki jest Janina Kęsek – wnuczka prof. Stanisława Fischera i wieloletnia, dziś emerytowana już kustosz Muzeum jego imienia, redaktor naczelna Wiadomości Bocheńskich, współtwórczyni i wieloletnia przewodnicząca Komitetu Ratowania Zabytkowych Nagrobków Cmentarza Komunalnego w Bochni, autorka i współautorka licznych publikacji, artykułów, sesji, prelekcji, wykładów, odczytów, wystaw, folderów i innych niezliczonych opracowań badających i promujących Bocheńszczyznę.


Ekskluzywna publikacja w dużym formacie liczy 336 stron. Ma charakter albumowy, zawiera bowiem ponad czterysta fotografii – głównie archiwalnych.

Patroni generalni: Powiat Bocheński i Miasto Bochnia.

Partnerzy strategiczni: Społem PSS Bochnia oraz Kopalnia Soli „Bochnia”

Partnerzy wspierający: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bochni, Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni, Specjalistyczne Centrum Medyczne MOVEMED, Cober, HAL-MONT, Galeria Rondo

Idź do oryginalnego materiału