Ogromny sukces TG Sokół Malawa. 8 medali Mistrzostw Świata Fit Kids IBFF w Chorwacji

2 godzin temu

W Novaliji (Chorwacja) odbyły Mistrzostwa Świata Fit Kids IBFF – największej federacji fitnessu gimnastycznego. Fit Kid – zwany fitnessem gimnastycznym – to najdynamiczniej rozwijająca się dyscyplina gimnastyczna na świecie, która bardzo prężnie rozwija się również w Polsce a za sprawą podkarpackich klubów – z powodzeniem również i w naszym regionie.

FITNESS GIMNASTYCZNY

W trakcie 4-dniowych Mistrzostw w bardzo licznie obsadzonym turnieju (ponad 1000 zawodników i zawodniczek z 18 państw) znakomicie spisały się zawodniczki Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Malawie zdobywając 8 medali (w tym 4 złote). Potrójnymi Mistrzyniami Świata w konkurencji solo, duet i fitness trio zostały Weronika Pastuła i Aleksandra Lubas, a podwójną Mistrzynią (duet o trio) i Wicemistrzynią Świata (solo) została ich koleżanka klubowa Kinga Ożóg.

Tym samym zawodniczki te stały się najbardziej utytułowanymi mistrzyniami fitness w Polsce posiadającymi aktualnie tytuły mistrzowskie trzech federacji fitness: World Body Building Federation-World Fitness Federation, International Bodybuilding Fitness Federation oraz Polskiego Związku Fit Kid.

Brązowymi medalistkami Mistrzostw Świata z TG Sokół Malawa zostały ponadto: Anna Malak, Maria Hul i Daria Wiśniewska, natomiast na miejscach V uplasowały się: Aleksandra Pietrucha, Martyna Łagowska i Hanna Dolot. Trenerzy i choreografowie klubu to: Oliwia Rejment, Paulina Maternia, Lena Skowrońska, Wiktoria Kloc i Serioża Koczarian.

PRZECZYTAJ TEŻ: Sukcesy rzeszowskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu Karate