Olimpijskie zmagania w Lubelskiem. Medale dla zawodników z regionu

2 miesięcy temu

Niedziela przyniosła medale reprezentantom województwa lubelskiego podczas rozgrywanej w naszym regionie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Lekkoatletyka

Trzy medale zdobyli reprezentanci regionu w ostatnim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 18 rozegranych w Lublinie w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Srebro w siedmioboju wywalczyła Laura Wiesztort z AZS-u UMCS-u Lublin, która zgromadziła 5323 punkty, zaledwie o 31 mniej od Zuzanny Kozan ze Startu Namysłów.

W konkursie trójskoku z wynikiem 12.54 m trzecia była Roksana Kozłowska z Agrosu Zamość. Również trzecie miejsce zajęła sztafeta AZS-u UMCS-u Lublin 4X400m dziewcząt w składzie: Monika Ostrowska, Aleksandra Kuna, Sandra Brzyska i Iga Piotrowska.

W klasyfikacji medalowej lubelskie zajęło przedostatnie, piętnaste miejsce, a w klasyfikacji punktowej dwunaste.

Podnoszenie ciężarów

Ostatni dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów przyniósł jeden medal reprezentantom naszego województwa. Na najniższym stopniu podium stanął rywalizujący w kategorii do 89 kg Piotr Zachoszcz z Olimpijczyka Łuków.

Łącznie podczas zawodów, które odbywały się w Biłgoraju. młodzi ciężarowcy z lubelskiego zdobyli jedenaście krążków.

Rugby

Rugbyści Budowlanych Lublin zajęli czwarte miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po tym, jak w sobotę (06.07) gospodarze imprezy odnotowali komplet zwycięstw, w niedzielę (07.07) nie szło im już tak dobrze. Najpierw przegrali z KS Budowlanymi Łódź 14:28, a w meczu o 3. lokatę ulegli Ogniwu Sopot 14:17.

Turniej, będący jednocześnie mistrzostwami Polski kadetów w siedmioosobowej odmianie rugby, zakończył się zwycięstwem Orkana Sochaczew, który w finale pokonał Budowlanych Łódź.