Opole tętni kulturą – 2024 rok pełen wydarzeń i nowych inwestycji

1 tydzień temu
Fot.: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Najważniejsze jest to, iż byliśmy w stanie zaoferować mieszkańcom regionu i gościom rekordowe wydarzenia, jeżeli chodzi o Teatr im. Jana Kochanowskiego, Filharmonię Opolską, Muzeum Śląska Opolskiego czy Muzeum Wsi Opolskiej.

– Kończymy duże inwestycje w Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu, a jednym z elementów będzie oddanie do użytku dużej sali audiowizualnej – mówi Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego. – Cały czas jesteśmy na etapie projektowania największej naszej inwestycji, czyli Muzeum Krainy Góry Świętej Anny. Chcemy, aby tam znalazły się powstania śląskie, w tym trzecie Powstanie Śląskie miało swoje należyte miejsce. Chcemy zmienić to miejsce i stworzyć tam taki zupełnie nowy produkt turystyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko z naszego regionu. W to miejsce przeniesiemy siedzibę Parków Krajobrazowych. Za nami kolejna odsłona, rekordowa w ilości spotkań „Zaczytanego Opola” – oczywiście planowana jest kolejna edycja tego wydarzenia. To wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trzeba przyznać, iż od lat robimy to bardzo dobrze.

– Za nami czerwcowe Dni Opola z wieloma koncertami oraz gwiazdami muzycznymi. Świętowaliśmy także w 2024 roku jubileusz wejścia Polski do Unii Europejskiej. Na rozpoczęcie wakacji odbyła się Noc Kultury. Było mnóstwo wystaw, koncertów, spotkań, performensów w całej przestrzeni miasta. Odsłoniliśmy nowe gwiazdy na opolskim Rynku, w grudniu odbył się duży festiwal muzyki techno – dodaje Magdalena Matyjaszek, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta Opola.

Na początku 2024 roku otwarto nową atrakcję w opolskim ZOO, czyli akwarium, w którym można zobaczyć m.in. rośliny i zwierzęta Amazonii, rzeki Kongo czy naszej rzeki Odry. Otwarto także Plac imienia „Kory” przed Dworcem Głównym PKP w Opolu oraz odsłonięto murale na budynkach miejskich w Opolu.

Zbigniew Kubalańca, Magdalena Matyjaszek:

Fot. Muzeum Wsi Opolskiej

autor: DGZ/KZL

Idź do oryginalnego materiału