

Przypomnijmy, chodzi o osoby, które trafiły na nierzetelnych wykonawców lub pośredników. Ci ostatni skorzystali z ówczesnych przepisów. Efekt jest taki, iż finalnie to właśnie do nich, zamiast do beneficjentów, trafiło dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła czy termomodernizacji, a inwestycje nie zostały wykonane. Teraz poszkodowani muszą zwrócić te pieniądze Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
– Skala tego procederu jest coraz większa, nie tylko w naszym regionie. Dlatego chcemy im pomóc przynajmniej tak, czyli podpisując umowę z Okręgową Izbą Adwokacką. Tym samym będą oni mogli umówić się na spotkanie z prawnikiem i sprawdzić, co w tej konkretnej sprawie można zrobić – mówi prezes opolskiego Funduszu Aleksandra Drescher. – Zapisy są możliwe telefonicznie i poprzez kalendarz Google na naszej stronie. To jedyna taka inicjatywa w skali kraju.
Z pomocy po wcześniejszym zapisie będzie można skorzystać do końca tego roku – w każdą środę, w godzinach 10.00 – 13.00 w biurze Funduszu.
Akcja pomocy ruszyła dzisiaj.
Aleksandra Drescher:
Autor: DBK/SP